وکیل فرجام خواهی کیفری

logo-mandegaran-edalat موسسه حقوق و داوری ماندگاران عدالت
دارای متخصص ترین وکلای فرجام خواهی کیفری
جهت مشاوره حقوقی تلفنی جهت مشاوره حقوقی حضوری

آنچه باید در مورد وکیل فرجام خواهی کیفری بدانید!

به نظر شما وکیل فرجام خواهی کیفری کیست؟ ویژگی‌های وکیل فرجام خواهی کیفری شامل چه چیزهایی می‌شود؟ در اینجا می‌خواهیم درباره وکیل فرجام خواهی کیفری و مسئولیت‌هایی که دارد صحبت کنیم. البته قبل از اینکه اصل موضوع یعنی فرجام خواهی در امور کیفری بپردازیم، ابتدا توضیحاتی را پیرامون ماهیت فرجام خواهی و تعریف فرجام خواهی در قانون به شما خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تظر ما این است قبل از آن که خود برای رسیدگی به امور دادگاه کیفری اقدام نمایید این مسئله را با ما در موسسه حقوق و داوری ماندگاران عدالت در میان بگذارید تا بتوانیم با توجه به شرایط موجود بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار دهیم. ما بهترین وکیل فرجام خواهی کیفری را جهت مشاوره حقوقی و وکالت در اختیار شما قرار میدهیم.

وکیل-فرجام-خواهی-کیفری-کیست؟

منظور از فرجام خواهی چیست؟

فرجام خواهی در پرونده‌های مختلف تعاریف متفاوتی دارد. هنگامی که دادگاه پرونده‌ای صادر می‌کند، همواره یکی از طرفین، یعنی طرف دعوی و یا شکایت رأی صادر شده را به ضرر خود می‌بیند و اعتراض خود را پیرامون این رأی اعلام می‌کند. او بل توجه به رأی صادر شده، مراحل پیگیری و رسیدگی به رأی را آغاز می‌کند تا مراجعه قضایی رأی او را تغییر دهند. اگر شخصی که رأی صادر به ضرر او باشد و درباره شیوه‌های اعتراض نسبت به آرا اطلاعات و آشنایی کافی نداشته باشد، باید وکیل فرجام خواهی مورد نظر خود را انتخاب کند.

قطعاً این سؤال برای شما مطرح می‌شود که وکیل فرجام خواهی کیفری کیست؟ وکیل فرجام خواهی در امور کیفری می‌تواند با مشاوره و راهنمایی کامل شما را در ثبت اعتراض خود نسبت به آراء صادر شده یاری کند و تا پایان مراحل رسیدگی دادگاه به رأی کنار شما باشد.

همان طور که می‌دانید منظور از فرجام در اصطلاح یعنی عاقبت و سرانجام کار. زمانی که شما به عنوان یکی از طرفین دعوی، اعتراض خود را به رأی صادر شده از طرف دادگاه بدوی یا تجدید نظر اعلام می‌کنید، در حقیقت فرآیند اعتراض فرجام خواهی را آغاز کرده‌اید. در این میان دیوان عالی کشور وظیفه دارد تا به اعتراض رای‌های صادر شده، رسیدگی کند. دیوان عالی کشور با توجه به وظایفی که در این مورد دارد، به بررسی رأی صادره از سوی دادگاه می‌پردازد، او می‌تواند بازرسی کند که آیا دادگاه این رأی را با توجه به موازین شرعی و قوانین تعیین شده، صادر کرده‌است یا خیر، در نتیجه می‌تواند رأی را تأیید و یا نقض کند. البته توجه داشته باشید که اعتراض فرجام خواهی تنها درباره موارد خاص امکان پذیر است و شما نمی‌توانید این اعتراض را در مورد رأی بدوی و یا رأی صادر شده از دادگاه تجدید، اعلام کنید.

ویژگی‌های وکیل فرجام خواهی کیفری و چگونگی فرجام خواهی در مورد امور کیفری


در پاسخ به سؤال وکیل فرجام خواهی کیفری کیست؟ می‌توان گفت وکیل فرجام خواهی کیفری، در مورد آراء صادره پیرامون جرائم خاص می‌تواند، اطلاعاتی را در اختیار شما بگذارد که شما نسبت به آراء امکان اعتراض اعتراض فرجام خواهی خود را اعلام کنید. منظور از جرائم خاص، یعنی جرائمی که مجازات آن‌ها اعدام، گرفتن عضوی از بدن، حبس دائم و یا تعزیری است.

همچنین خسارات و جنایاتی که به صورت عمدی علیه انسانی انجام شده که مقدار دیه آن یک سوم دیه کامل است، در لیست اعتراض فرجام خواهی قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید که آرای صادر شده از سوی دادگاه در مورد جرائم سیاسی و موضوعات مرتبط با آن می‌تواند در زمره اعتراض فرجام خواهی قرار بگیرد.

یکی از ویژگی‌های مهم وکیل فرجام خواهی کیفری این است که تفاوت بین فرجام خواهی در امور کیفری و امور حقوقی را برای شما روشن می‌کند. وکیل فرجام خواهی کیفری به شما می‌گوید که چه تفاوت‌هایی میان رسیدگی فرجام مرتبط با امور کیفری و امور حقوقی وجود دارد. هدف وکیل فرجام خواهی کیفری از اعلام اعتراض فرجام خواهی در مورد آراء صادر شده، تجدید نظر در مورد رأی شما است. به فرآیند تجدید نظرخواهی در مورد جرائم و مجازاتی که به آن اشاره کردیم، فرجام خواهی در امور کیفری گفته می‌شود.

وکیل فرجام خواهی کیفری کیست؟

تصمیم دیوان عالی کشور در مورد فرجام خواهی کیفری

لازم به ذکر است که دیوان عالی کشور، بعد از بررسی و ارزیابی اهداف شما از اعتراض فرجام خواهی، این اختیار را دارد که رأی شما را تأیید و یا نقض کند. پس از آن برای اصلاح رأی و صدور مجدد آن، رأی را به مراجع قضایی صادر کننده انتقال می‌دهد. شما برای اعلام اعتراض فرجام خواهی در مورد جرائم خاص، باید پس از انتخاب وکیل فرجام خواهی کیفری به دادگاه صادر کننده رأی بدوی و یا به دادگاه صادر کننده رأی تجدید نظر مراجعه کنید.

مشاوره وکیل فرجام خواهی کیفری در مورد زمان فرجام خواهی

بعد از صدور رأی شما تا ۲۰ روز مهلت دارید که اعتراض فرجام خواهی خود را اعلام نمایید. البته این مهلت برای افرادی که خارج از کشور زندگی می‌کنند، دو ماه در نظر گرفته شده است.

در این جا درباره وکیل فرجام خواهی و روند رسیدگی به رای‌های بدوی و تجدید نظر توضیحاتی را که به شما ارائه کردیم. شما باید توجه داشته باشید که برخی از رای‌های صادر در مورد جرائم خاص، قابل فرجامی نیستند، اما می‌توانید برای کسب اطمینان از قابل فرجامی بودن رأی در پرونده خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جهات و مدارک لازم در اعتراض فرجام خواهی با وکیل خود مشورت کنید.

مشاوره حقوقی با وکلای تجدید نظر خواهی کیفری

در پایان از شما می‌خواهیم نظرات و سؤالات خود را درباره ویژگی‌های وکیل فرجام خواهی کیفری و روند فرجام خواهی در مورد رای‌های بدوی و تجدید نظر را در بخش نظرات برای ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

موسسه حقوق و داوری ماندگاران عدالت، متشکل از وکلای متخصص و قوی و با تجربه که به صورت تخصصی و با مدرن ترین روش‌های روز دنیا، به وکالت در انواع پرونده‌ها و دعاوی حقوقی ازجمله دعاوی مطروحه در فرجام خواهی کیفری اقدام می‌کنند. وکلای ماندگاران عدالت به انواع پرونده‌های کیفری رسیدگی کرده و با پیش گرفتن بهترین و سریع‌ترین استراتژی برای رسیدگی به انواع دعاوی، تلاش می‌کنند تا به نتیجه مناسب و موردنظر موکلان محترم برسند.

جهت تماس و مشاوره حقوقی با وکلای متخصص : ۲۲۳۶۲۶۲۸-۰۲۱

فهرست