گزارشی از ماهیت هجمه‌های اخیر به دستگاه قضا/ سیلی محکمی که فتنه‌گران و مفسدان نوش‌جان کردند

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تخریب‌ها وهجمه‌های اخیر علیه دستگاه قضایی و شایعات و اتهاماتی که بر ضد مسئولان قضایی و شخص رییس قوه‌قضاییه در فضای رسانه‌های معاند و ضد انقلاب پمپاژ شده است در راستای حمله به نهاد‌ها و شخصیت‌های انقلابی است که همواره پس از انقلاب اسلامی در دستور کار دشمنان بوده است.
نکته قابل توجه این است که باتوجه به اقدامات موثرقوه‌قضاییه در برخورد با مفسدان و عوامل نفوذی دشمن در سال‌های اخیر این‌گونه هجمه‌ها و دروغ‌پردازی‌های عناصر وابسته به دشمن دور از انتظار نیست. به گزارش میزان، این در حالی است که مسئولان، کارشناسان و تحلیل‌گران مسائل سیاسی علل هجمه‌های اخیر به دستگاه قضا را تببین کرده و از ماهیت آن پرده برداشتند.

هجمه به قوه‌قضاییه هجوم به اصول و پایه‌های نظام است

حجت الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوق و قضایی مجلس شورای اسلامی، می‌گوید: مواضع آیت‌الله آملی لاریجانی در برخورد با فتنه‌گران و مفسدان و ایستادگی در برابر جریان نفوذ باعث هجمه‌های اخیر شده است. اکبر رنجبر‌زاده، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در‌ ادامه ‌می‌افزاید: انتظار هجمه جریان انحرافی و فتنه‌گران به رییس‌قوه‌قضاییه کاملاً وجود دارد، چراکه از فتنه و انحراف چیزی جز فتنه‌گری و تخریب انتظار نمی‌رود.
حجت الاسلام ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، اظهارمی‌کند: قوه‌قضاییه درباره فتنه ۸۸ وجریانات نفوذ به درستی عمل کرد و طبیعی است اگر دستگاهی با قدرت در مقابل فتنه‌گران عمل کند، مورد هجمه قرار می‌گیرد، زیرا آن‌ها بیکار نمی‌مانند.
محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی همچنین می‌گوید: هجمه‌های اخیر علیه دستگاه قضا و رییس آن به مواضع روشن، شفاف و انقلابی ریاست این دستگاه منتهی می‌شود و نهایتاً در این جایگاه همین توقع نیز شکل می‌گیرد و این خود باعث خوشحالی نیرو‌های دلبسته به انقلاب خواهد شد و از طرفی افرادی از این مواضع یا ضرر می‌کنند یا بسیار خوشحال نمی‌شوند. همچنین فضائلی، کارشناس مسائل سیاسی و رسانه‌ای در ادامه می‌افزاید: طیف‌ها و جریان‌هایی که در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جهت‌گیری‌های کلان نظام جمهوری اسلامی را برنمی‌تابند و با آرمان‌های این نظام سرستیز دارند، قوه‌قضاییه را آماج حملات خود قرار می‌دهند؛ چراکه دستگاه قضایی در خط مقدم مقابله با این قبیل طیف‌ها و جریان‌های آلوده و نقش‌آفرین در فتنه ۸۸ قرار دارد.

دستگاه قضایی با استقامت، صلابت و قاطعیت راه پر افتخار خود را ادامه می‌دهد

در ادامه همچنین حجت الاسلام محمدصادق اکبری، رییس‌کل دادگستری هرمزگان اظهارمی‌کند: یکی از پیچیده‌ترین شیوه‌های جنگ‌روانی دشمنان و بدخواهان نظام مقدس اسلامی، نشر و اشاعه اکاذیب و افتراء است؛ درواقع آنان بدین وسیله می‌کوشند تا به صورتی مرموز و نا محسوس پایه‌های استوار نظام اسلامی را سست کنند و مردم را نسبت به مسئولان بدبین سازند.

وی یادآورشد: دستگاه قضایی با استقامت، صلابت و قاطعیت راه پرافتخار خود را ادامه خواهد داد و هرچه هجمه‌ها و فشار‌ها افزایش یابند ما به حقانیت مسیر خود بیش از پیش ایمان خواهیم یافت.

خطیب نمازجمعه تهران: هجمه‌ها علیه رییس دستگاه قضا هزینه ایستادگی در مقابل فتنه‌گران است

آیت‌الله خاتمی با اشاره به هجمه‌های اخیر به رییس قوه قضاییه، گفت: قوه قضاییه عزم خود را برای برخورد با مفسدان اقتصادی جزم کرده و رییس این قوه هزینه مقابله با فتنه را می‌دهد.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب نمازجمعه تهران، گفت: زبان انسان برای تشکر از عزاداری باشکوه شما ملت حسینی و عاشورایی عاجز است و دلم روشن است که این ملت عاشورایی و کربلایی با این روحیه دیگر روی ذلت را نخواهد دید.

وی با اشاره به تشییع باشکوه شهید حججی اظهار داشت: خانواده شهدای مدافع حرم توجه داشته باشند، مردمی که در تهران، مشهد، اصفهان و نجف‌آباد تشییع‌های باشکوه را آفریدند نمادی از تجلیل و تشکر از تمام شهدای مدافع حرم و حتی بالاتر از تجلیل تمام شهدا بود و معتقدم اگر پیکر شهید بی‌سر شهید حججی را به تمام شهرها و استان‌ها می‌بردند با همین شکوه و عظمت تشییع می‌شد.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به هجمه‌های اخیر به آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، تاکید کرد: از اول انقلاب اسلامی، نظام و انقلاب مورد هدف دشمنان بوده که از جمله آن می‌توان به تخریب‌هایی که نسبت به شهید بزرگوار شهید بهشتی روا داشته می‌شد، اشاره کرد، اما امروزه دشمن با ترور نرم‌افزاری به دنبال این است که رئیس مجتهد قوه قضائیه را تخریب کند. وی افزود: ریشه تمام این هجمه‌ها روشن است که قوه قضاییه عزم خود را برای برخورد با مفسدان اقتصادی جزم کرده و همچنین رئیس قوه قضائیه محکم در مقابل فتنه‌گران ایستاده که تمام هجمه‌ها هزینه این ایستادگی است. خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه شایعات مربوط به رییس قوه قضاییه را تکذیب کرده‌اند، اظهار داشت: همه مسئولان منشأ تمام این شایعات را می‌شناسند که چه سایتی است که توسط بهائیت تأمین می‌شود و از مسئولان محترم خواستاریم که با این سایت‌های ضدانقلاب قاطعانه برخورد کنند.

آمریکا چیزی از برجام باقی نگذاشته

آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه تهران با اشاره به نقض‌های پیاپی آمریکا نسبت به برجام، تصریح کرد: آمریکا جسم و روح برجام را نقض کرده و هیچ چیز از برجام باقی نگذاشته و حتی اخیرا گفته شده که به دنبال گفت‌وگوی مجدد درباره برجام هستند، اما مسئولان یک صدا گفته‌اند که گفت‌وگوی مجدد درباره برجام قابل پذیرش نیست که ما نیز این موضع را تقویت می‌کنیم و به عنوان امام‌جمعه به مسئولان بیان می‌کنم که به خدا و مردم اعتماد کنید و دل به حمایت اروپا نبندید، زیرا اگر زمان انتخاب اروپا میان ایران و آمریکا برسد، اروپا قطعا آمریکا را انتخاب خواهد کرد که شاهد آن بودیم مسئول سیاست خارجی اروپا در آخرین اظهارات خود گفته که آمریکا برجام را نقض نکرده است.

به گزارش تسنیم، وی درباره همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: مسئولان اقلیم کردستان گوش‌شان به حرف حساب شنوا نبود و به تعبیر مقام معظم رهبری خیانت بزرگی را صورت دادند، اما خوشبختانه جهان همه‌پرسی کردستان را به رسمیت نشناخته، حتی آمریکا نیز این همه‌پرسی را به رسمیت نشناخته، همچنین رژیم‌صهیونیستی که قبل از برگزاری همه‌پرسی از آن حمایت می‌کرد، بعد از آن رسما حمایتی نداشته است.

رییس سازمان اطلاعات سپاه: دروغ‌پردازی علیه قوه قضاییه پس از شکست دشمن در پروژه نفوذ کلید خورد

حجت‌الاسلام حسین طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، گفت: اشراف اطلاعاتی ما بر تحرکاتسرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی و انگلیس حاکی از آن است که پس از شکست تلاش‌های آنان برای به محاق بردن پروژه نفوذ و ایجاد ناامنی در کشور، این سرویس‌ها با طرح کیس‌های بی‌اساس و نشر کاذیب به‌دنبال مشغول‌سازی افکار عمومی و ایجاد حس بی‌اعتمادی نسبت به مسئولین خدوم نظام هستند. وی با کذب محض خواندن اتهام جدید مطرح شده علیه رییس دستگاه قضا، گفت: با توجه به برخوردهای قانونی مؤثر قوه قضائیه در برخورد با مفسدین و عوامل نفوذی دشمن در سال‌های اخیر بالاخص دستگیری و اعلام محکومیت جواسیس دوتابعیتی وابسته به آمریکا و انگلیس و برخی سرویس‌های منطقه‌ای همکار آنان، این‌گونه هجمه‌ها و دروغ‌پردازی‌های عناصر وابسته به دشمن دور از انتظار نیست. حجت‌الاسلام حسین طائب افزود: حسب اطلاعات ما در ماه‌های آینده این روند اتهام‌زنی‌ها و پرونده‌سازی‌های دروغین درباره موضوعات و شخصیت‌های دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

منبع: روزنامه حمایت

انتهای پیام/

رفتن به نوارابزار