مسابقات قرآن قوه قضائیه در قزوین برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی دادگستری استان قزوین گفت: استان قزوین در روزهای نخستین آذرماه به مدت دو روز میزبانی مسابقات قرآن منطقه ای قوه قضائیه را بر عهده دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام یعقوب عبدالهی بیان کرد: اگر فرهنگ در کل جامعه اصلاح شود به طور طبیعی سایر کارها هم آسان تر و همچنین در دادگستری از آمار ورودی پرونده ها کاسته می شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اهمیت فرهنگ تأکید زیادی دارند به طوری که به فرموده معظم له، فرهنگ فرع بر سیاست و اقتصاد نیست، سیاست و اقتصاد و سایر امور فرع بر فرهنگ است و همه چیز مترتب بر فرهنگ است.

معاون فرهنگی دادگستری استان قزوین اضافه کرد: قرآن به عنوان محور و اساس زندگی باید در این فرهنگ سازی اساس کار باشد تا بتوانیم دستیابی به زندگی جاودان را قطعی کنیم.

وی افزود: با همین نگاه، معاونت فرهنگی قوه قضائیه برنامه فرهنگی را با محوریت قرآن برگزار می کند که در این میان مسابقات قرآن برگزار می شود تا بتوانیم بسترهای ترویج فرهنگ قرآنی را در ابعاد مختلف داشته باشیم.

حجت الاسلام عبدالهی تصریح کرد: پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم قوه قضاییه مرحله منطقه ای با حضور استان های تهران، قزوین، البرز، زنجان، اراک و قم به مدت دو روز از اول تا دوم آذر ماه در قزوین برگزار می شود.

وی عنوان کرد: این مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ، مفاهیم و اذان برگزار می شود که کارکنان دادگستری، سازمان های تابعه و خانواده های آنها که به مرحله منطقه ای راه یافتند، در این دوره از مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.

معاون فرهنگی دادگستری استان قزوین یادآورشد: تلاش دستگاه قضایی بر توسعه فعالیت های فرهنگی با محوریت قرآن است و در این بین برنامه های مختلفی تدارک دیده شده است تا بستر ارتقای فرهنگی با بستر مناسب فراهم شود.

رفتن به نوارابزار