لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، در پیچ قوه قضاییه مانده است

تهران – ایرنا – معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از بررسی لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت، در قوه قضاییه خبر داد و گفت: قوه قضاییه مشغول انجام کارهای نهایی مربوط به این لایحه است و منتظریم هرچه سریعتر این لایحه به نتیجه برسد و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار با اشاره به پیگیری‌ های این معاونت در به سرانجام رسیدن لایحه یادشده ادامه داد: در حال پیگیری وضعیت این لایحه هستیم و با شرکت مستمر در جلسات قوه قضاییه با آنها همکاریهای ویژه‌ای داریم.
وی اظهار داشت: مذاکرات معاونت امور زنان و خانواده با مسئولان قوه قضاییه در حال انجام است و در تماس‌هایی که با این قوه داشتیم پیش بینی می کنیم به نتایج خوبی برسیم.
ابتکار در ادامه به همکاری و ارتباط قوی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با اعضای فراکسیون زنان مجلس نیز اشاره کرد و گفت: پیش از این جلساتی با این فراکسیون برگزار شده است که امیدواریم در آینده نیز با برگزاری جسات دیگر پیگیر مسائل زنان از طریق مجلس نیز باشیم.
به گزارش ایرنا، لایحه منع خشونت علیه زنان از سوی دولت یازدهم تدوین و برای بررسی به قوه قضائیه ارائه شده است.
ذبیح الله خدائیان معاون حقوقی قوه قضائیه پیشتر در گفت وگویی با خبرنگار قضائی ایرنا گفت: اتفاقا لایحه منع خشونت علیه زنان به طور فوق العاده و ویژه در قوه قضائیه بررسی می شود.
خدائیان تصریح کرد: بعد از بررسی به منظور تائید برای رئیس قوه قضائیه ارسال می شود.
اجتمام ** ۷۲۶۸ ** ۱۴۱۸
تنظیم: مهناز بیرانوند ** ناشر: مریم برزآبادی

رفتن به نوارابزار