فریبا شایگان :خواستار تسریع در پرداخت معوقات ۸ ماهه آزمایشگاه های تشخیص پزشکی

فریبا شایگان عضو هیات مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی در جلسه با معاون درمان سازمان تامین اجتماعی که در محل دفتر معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی و با حضور روسای انجمن ها، نماینده آزمایشگاهیان در شورای عالی بیمه و جمعی از اعضای انجمن‌های سه گانه و به درخواست مجمع انجمن‌های آزمایشگاهی برگزار گردید.

خواستار تسریع در پرداخت معوقات ۸ ماهه آزمایشگاه های تشخیص پزشکی کشور شد.

وی گفت : بی نتیجه بودن بیش از ۹۰ بار نامه نگاری انجمن‌های علوم آزمایشگاهی سه گانه کشور با دفتر ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، وزرای بهداشت، رفاه و…، و حتی درخواست تجمع اعتراضی آزمایشگاهیان سرانجام انجمن‌های سه گانه را به تشکیل یک جلسه مذاکره مستقیم در تاریخ ۴ بهمن ۹۶ با حضور مسئولین ارشد سازمان تامین اجتماعی به عنوان آخرین راهکار در مسیر بحران عمیق حاکم بر سرنوشت آزمایشگاه‌های کشور سوق داد. جلسه‌ای که مشابه آن در طی سال جاری دو بار دیگر نیز با هدف مشابه توسط نمایندگان انجمن‌های آزمایشگاهیان انجام شده بود.

وی گفت: نمایندگان جامعه آزمایشگاهی کشور، پس از اشاره به افزایش بی رویه نرخ ارز وارداتی، فقدان مکانیسم‌های نظارتی در زمینه کنترل قیمت گذاری محصولات مصرفی آزمایشگاه ها، کاهش تعرفه‌های آزمایشگاهی در سال ۹۶ و…، بر پرداخت هر چه سریعتر معوقات ٨ ماهه آزمایشگاه‌ها از طرف سازمان تامین اجتماعی پافشاری کرده و اعلام نمودند با این روند فعلی پرداخت‌ها تعطیلی آزمایشگاه‌ها با شدت بیشتری در سال ۹۷ نیز ادامه خواهد یافت که منجر به ضایعه‌ای غیرقابل جبران خواهد گردید.

شایگان افزود: معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ضمن اشاره به ریشه و علل بحران‌های مالی موجود در سازمان تامین اجتماعی، قول مساعد داد که در مذاکره با مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی حداکثر مساعدت در زمینه پرداخت معوقات در ماه بهمن انجام گردد. جامعه آزمایشگاهی کشور امیدوار است که مسئولان سازمان تامین اجتماعی به قول خود وفا نمایند و مطالبات به حق آزمایشگاه‌های کشور را در اسرع وقت پرداخت نمایند. امیدواریم مسئولان دیگر بیمه‌های پایه از جمله سازمان بیمه سلامت نیز در راستای پرداخت معوقات خود اقدامات لازم را انجام دهند.

رفتن به نوارابزار