صدور ۱۹۵ کیفرخواست برای متهمان حوادث دی ماه و دراویش

دادستان تهران از صدور صدور ۱۷۵ فقره کیفرخواست نسبت به متهمان آشوب‌های دی ماه و صدور بیست فقره کیفرخواست برای آشوب‌گران خیابان پاسداران خبر داد.
به گزارش ملیت به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران آخرین جلسه شورای معاونین دادسرای عمومی و انقلاب تهران در سال جاری، روز چهارشنبه (۱۳۹۶/۱۲/۲۳) با حضور معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران، دادستان‌ها و روسای دادگاه‌های بخش استان تهران، و سرپرستان دوایر نظارت بر زندان‌ها به ریاست دکتر عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار گردید.

دادستان تهران سال ۱۳۹۶ را سالی پر تلاش برای قوه قضاییه و دادستانی تهران و هم‌چنین سالی پر حادثه و پر تلاطم برای کشور ارزیابی نمود و از جمله وقایع مهم این سال را در حوزه سیاسی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اعلام نمود و در توضیح اظهار داشت: دشمن تصور می‌کرد با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب، مردم مشارکت قابل توجهی در این انتخابات نخواهند داشت، اما شاهد حضور شکوهمند مردم در انتخابات و رقابت سنگین میان کاندیداها بودیم که در مجموع یک پیروزی بزرگ برای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که مردم ایران پس از چهل سال کماکان با حاضر شدن در پای صندوق‌های رای از انقلاب اسلامی حمایت می‌کنند.

انسجام و اتحاد همه جریان‌ها در پشت سر مقام معظم رهبری

دومین واقعه در حوزه سیاسی طی سال جاری که مورد اشاره دکتر جعفری دولت‌آبادی قرار گرفت، تلاش و همدلی همه جریان‌های سیاسی برای حل مشکلات کشور بود. وی در این راستا افزود: در این بخش شاید به موفقیت کامل دست نیافتیم، اما می‌توان گفت انسجام و اتحاد همه جریان‌ها در پشت سر مقام معظم رهبری به گونه‌ای که جریان‌های سیاسی تکروی نکنند، محقق شده است.

رفتن به نوارابزار