روحانی:حکومت ها باید صدای اعتراض مطالبه و انتقاد مردم را بشنوند

روحانی : می توان اساس آن چه که امام آورد، را جمهوریت و اسلامیت دانست و ملت ما از این ۲ اصل بر نخواهند گشت.
وی گفت: آن هایی که جز این تصور می کنند، باید به خوبی درک کرده و بفهمند، ملت ایران هرگز از یادگار امام(ره) یعنی جمهوریت و اسلامیت باز نخواهند گشت، بازگشت به عقب از محالات است، مردم روزهای سیاه را پشت سر گذاشتند. و با بیان این که کسی از نور به ظلمت بازنمی گردد، تاکید کرد: امام به ما یاد داد، ادامه و سرزندگی حکومت با نظر و رای مردم است، این مردم هستند که استقلال و آزادی که به دست آورده اند حفظ خواهند کرد و جمهوری اسلامی و ۳ اصل اساسی اسلام، ملت ایران و کشور ایران را برای همیشه پاس می دارند.
وی گفت: تا زمانی که اسلام هست و مردم به ایران عشق ورزیده و وحدت ملی را پاس می دارند هیچ قدرت و ابرقدرتی نمی تواند مسیر این کشور را عوض کند، پایه مردمسالاری انتخابات است و جمهوری اسلامی چندین همه پرسی را  پشت سر گذاشته به خوبی می داند، سرنوشتش پای صندوق رای مشخص می شود.
رییس دولت دوازدهم ادامه داد: البته مردم سالاری تنها انتخابات نیست و در کنار آن حضور و مشارکت مردم در صحنه های گوناگون و انتقاد از مصادیق آن است، انتقاد حق مردم است، گوش مسئولین کشور باید در برابر مطالبات و خواست مردم شنوا باشد.
وی اضافه کرد: رژیم گذشته صدای نقد مردم و نصیحت و صدای مصلحان، ناصحان، علما و بزرگان را نشنید و تنها صدای انقلاب مردم را شنید.
روحانی اظهار داشت: حکومت ها باید صدای اعتراض، مطالبه و انتقاد مردم را بشنوند، چرا که شنیدن صدای انقلاب بسیار دیر است.
رییس جمهور گفت: امام به ما یاد داد که در برابر مستکبرین با قدرت بایستیم، صندوق آرا را رها نکرده و به فکر محرومان جامعه باشیم، اخلاق و دین را از یاد نبرده و در برابر مستکبرین بایستیم، دولت در کنار مردم و بیش از همیشه آماده اجرای نظرات مردم است.
وی افزود: ما بار دیگر در کنار حرم مطهر امام با ایشان پیمان می بندیم که راه امام را رها نکنیم، به آیت الله هاشمی، مرحوم سید احمد آقا خمینی و همه شهیدان و ملت متعهد هستیم که راه انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.
ملت ما در روز ۲۲ بهمن بار دیگر به دنیا نشان می دهد که به انقلابش، رهبریش و نظامش پایبند است.
رفتن به نوارابزار