رئیس حفاظت قوه قضائیه:باید در برخورد با فساد قاطع باشیم

رئیس حفاظت قوه قضائیه:باید در برخورد با فساد قاطع باشیم

درمراسمی با حضور رییس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه رییس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان معرفی شد.

رئیس حفاظت قوه قضائیه: همه باید درمقابل فساد برخورد قاطع داشته باشیمبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، دراین مراسم رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفت: سپاه پاسداران و قوه قضاییه دو بازوی اصلی نظام هستند و همواره دشمنان با هجمه های خود در صدد تخریب این دو سنگرنظام هستند.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب افزود: همه ما باید هوشیار وبا بصیرت باشیم زیرا هرجا که دشمنان مورد حمله قرار دادند آنجا نقطه قوت نظام است بنابراین باید ازاین دو سنگر در برابر دشمنان حمایت وپشتیبانی کنیم.

او با بیان اینکه کارآمدی وسلامت مسئولان دوعامل مهم اقتدار، توانمندی و تداوم پیشرفت نظام جمهوری اسلامی است گفت: همه مسئولان و مدیران دستگاههای دولتی و اجرایی و قضات باید در در مجموعه خدمتگذاری خود کارآمدی و سلامت خود را حفظ کنند تا شاهد سلامت در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی درجامعه باشیم.

رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اینکه سلامت قضایی موجب اعتماد مردم به نظام می شود افزود:همه ما وظیفه داریم درمقابل فساد برخورد قاطع داشته باشیم و لحظه ای نباید در برابر فساد مسامحه و گذشت کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین خطیب بابیان اینکه دستگاه قضایی استان همدان به لحاظ سلامت در رتبه بالای کشور قرار دارد گفت: در این زمینه باید از همه مدیران و قضات استان قدردانی کرد.

او حجم کاری، مشغله زندگی و مشکلات کارکنان دادگستری را ازعوامل نارضایتی مردم از مجموعه دادگستریها درزمینه تکریم ارباب رجوع دانست گفت: توجه به تکریم ارباب رجوع باید ازالویت های همه مدیران و قضات باشد.

رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه پیشگیری از انحراف وصیانت از نیروی انسانی از وظایف مهم حفاظت واطلاعات است افزود: در این زمینه برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان بویژه نیروی انسانی جوان و ارتقای سطح علمی آنان از الویتهای حفاظت اطلاعات دادگستری هاست و همه کارکنان در زمینه سلامت و صیانت از منابع انسانی با حفاظت اطلاعات همکاری وتعامل داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان همدان هم در این مراسم با بیان اینکه ۴۳ درصد کمبود پست قضایی در استان وجود دارد افزود: در استان همدان برای هر صد هزار نفر۱۳ قاضی با میانگین سنی ۴۰ سال در محاکم قضایی عهده دار کار قضاوت است.

آقای مترقب با اشاره به اینکه هر سال شاهد رشد ۷ درصدی ورود پرونده ها به دادگستریها هستیم افزود: در هفت ماهه امسال بیش از ۱۵۸ هزار پرونده ورودی در محاکم قضایی بوده که از این تعداد بیش از ۱۵۶ هزار پرونده مختومه شده است.

او افزود: همچنین در همین مدت بیش از۵۲ هزار پرونده ورودی شورای حل اختلاف بوده که بیش از۵۰ هزار پرونده مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: کارکنان و قضات استان به دور از مسائل سیاسی و جناحی با پیروی از ولایت و ولایتمداری انجام وظیفه می کنند.

آقای رمضانی رئیس سابق حفاظت و اطلاعات استان هم با اشاره به تعامل همه دستگاههای اجرایی در دوران تصدی وی گفت: حفظ حرمت و تذکر از الویت کاری حفاظت و اطلاعات دادگستری بود.

آقای ترکاشوند، رئیس حفاظت و اطلاعات نیزحفظ و ارتقای سلامت قضایی، کارآمدی و انقلابی بودن را از الویت کار خود بیان کرد و گفت: برخورد با آسیب ها، پیشگیری از انحرافها و آموزش برای جلوگیری از آسیب ها با بهره گیری از اساتید مجرب و رصد پرونده ها از دیگر الویت کاری حفاظت و اطلاعات دادگستری استان خواهد بود.

در این مراسم از خدمات آقای مرتضی رمضانی قدردانی و آقای علی ترکاشوند به سمت رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان انتخاب شد.

رفتن به نوارابزار