دادستان‌ها اجازه ندهند یک وجب از اراضی ملی مورد تصرف قرار گیرد

دادستان کل کشور، وظایف دادستان ها را خطیر و سنگین برشمرد و گفت: دادستان ها اجازه ندهند حتی یک وجب از اراضی ملی و منابع طبیعی مورد تصرف قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در سفر به گیلان، وظایف دادستان ها را خطیر و سنگین برشمرد و مهمترین آن را دفاع از حقوق عامه با حضور در صحنه اجتماع دانست.

وی تصریح کرد: دادستان ها به عنوان مدعی‌العموم باید هر جا که حقی از مردم یا بیت‌المال ضایع شد برخورد قانونی لازم را انجام دهند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه دادستان ها باید در انجام وظایف خود مطالبه‌گر باشند، گفت: کوتاهی مسئولان در انجام وظایف‌شان باید توسط دادستان‌ها بدون هراس و فارغ از جوسازی‌ها مورد مطالبه گری قرار گیرد.

منتظری با اشاره به تلاش برخی جریان‌ها برای تضعیف قوه قضائیه افزود: قوه قضائیه در دفاع از حقوق عامه محکم ایستاده است.

وی در ادامه از دادستان‌ها خواست تا به روز بوده و از همه اخبار پیرامون با تکیه بر عناصر اطلاعاتی آگاهی یابند.

این مقام عالی قضایی با بیان اینکه استان گیلان با دارا بودن منابع سرشار خدادادی اعم از جنگل‌ها، مراتع و دریا از وضعیتی ویژه برخوردار است از دادستان های سراسر استان خواست تا اجازه ندهند حتی یک وجب از اراضی ملی و منابع طبیعی مورد تصرف و دست‌اندازی قرار گیرد.

دادستان کل کشور در پایان خواستار آن شد تا همه اقدامات در چارچوب قانون صورت گرفته و مستندسازی شود تا برای آگاهی مردم به اطلاع آنان برسد.

انتهای پیام

رفتن به نوارابزار