جوابیه فدراسیون علیه بیانیه سازمان بازرسی کل کشور درتابناک

فدراسین فوتبال در واکنش به اطلاعیه سازمان بازرسی کل کشور که در سایت تابناک منتشر شد، جوابیه ای به شرح زیر به دفتر تابناک ارسال کرد که می خوانید.

به گزارش تابناک ورزشی، لازم به ذکر است که همانطور که در این بیانیه دیده می شود اطلاعیه منتشرشده ، به طور رسمی از سوی سازمان بازرسی کل کشور ارسال شده و تابناک طبق رسالت رسانه ای اش آن را منتشر کرده است.
در پاسخ به مطلب تابناک در خصوص گزارش سازمان بازرسی کل کشور در مورد قرارداد فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و شرکت ایران نوین موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی باستحضار می رساند.

۱- بر اساس مفاد قرارداد فی مابین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با شرکت ایران نوین کیش به شماره ۱۹۲/۱۱۰ مورخ ۲۳/۱/۹۳ در صورتیکه اختلاف در اجرای قرارداد و یا تفسیر مفاد آن حاصل شود هر یک از طرفین می توانند با استناد به ماده ۱۴ قرارداد موضوع را به هیاًت داوری ارجاع دهند که شرکت ایران نوین کیش طرف دوم قرارداد به لحاظ موارد متعدد که در لوایح آن شرکت به هیاًت داوری داده شد تقاضای تشکیل هیات داوری را نموده است.
۲- هریک از طرفین یک نفر داور معرفی نمودند و یک نفر را بعنوان داور مرضی الطرفین انتخاب نمودند که هیاًت داوری تشکیل گردید.
۳- هیات داوری با انتخاب کارشناس رسمی دادگستری موارد مورد اختلاف و خسارت وارده را با اخذ نظر کارشناسی مشخص نمودند.
۴- هیات داوری با تحقیقات مفصل از ریاست محترم فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ و سرپرست بازاریابی و مسئول اجرائی مسابقات سازمان لیگ و سایر عوامل و برگزارگنندگان مسابقات پس از حدود ۱۱ ماه در تاریخ۲۷/۱۱/۹۵ مبادرت به صدور حکم نمودند در تحقیقات انجام شده مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اصرار بر انجام تعهدات خود مطابق مفاد قرارداد داشتند و شرکت ایران نوین نیز به همراه وکلای خود با ارائه مستندات موارد عدم انجام تعهدات را تعقیب میکردند.
۵- هیاًت داوری با صدور رای وفق ماده۱۴ قراداد به مبلغی رای داده است که این مبلغ هیچ ارتباطی به فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ نداشته ولی هیاًت داوری در بررسیهای خود به آن مبلغ رسیده و حکم صادر نموده است.
۶- فدراسیون فوتبال اگر چه به رای هیاًت داوری اعتراض داشته است و مبلغی را که در رای آمده را قبول نداشته است ولی از نظر قانونی و همچنین از نظر مفاد قراداد چاره ای جز اجرای رای داوری نداشته است که باستناد ماده۴۸۸ قانون آئین دادرسی مدنی از طریق مراجع قضائی تقاضای صدور اجرائیه را نموده و پس از صدور اجرائیه و ابلاغ آن تقاضای توقیف اموال شرکت ایران نوین کیش نزذ بانک ها و موسسات مالی، صدا و سیما، شهرداری، همراه اول و ایرانسل را نموده است که در حال اجراء می باشد.
لازم به ذکر است روسای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در خصوص موضوع مطروحه آمادگی پاسخگویی به کلیه مراجع ذیصلاح در خصوص این پرونده را دارند.
مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال

رفتن به نوارابزار