جزئیات زمان ثبت نام انتخابات شوراهای شهر

به گزارش افکارنیوز، “قاسم میرزایی‌نیکو” عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با اشاره به تصویب طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در مجلس طی هفته گذشته گفت: در صورت تایید این مصوبه از سوی شورای نگهبان عملا ثبت نام از کاندیداها طی روزهای ۱۶ تا ۲۳ اسفند ماه انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: هیئت نظارت بر انتخابات شوراها و وزارت کشور می‌توانند براساس توافق روزی را طی این تاریخ مشخص کنند.

 

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه تصریح کرد: با در نظر گرفتن زمانبندی برای تشکیل هیئت اجرایی، تایید صلاحیت، اعتراض، برگشت اعتراض و رسیدگی به پرونده‌ها تاریخ ثبت نام از کاندیداها به طو مسلم میان ۱۲ تا ۱۶ اسفند ماه قرار می‌گیرد.

 

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با اشاره به برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی گفت: براساس مصوبه مجلس برگزاری، ثبت نام، اجرا و شمارش آرا به صورت الکترونیکی تا هر میزان که وزارت کشور توانمند باشد طی انتخابات جاری انجام خواهد البته تاکنون وزارت کشور در مورد تعداد حوزه‌های انتخابیه آماری ارائه نکرده است.

 

میرزایی‌نیکو خاطرنشان کرد: روز دوشنبه هفته آینده (۲۵ بهمن ماه) هیئت نظارت بر انتخابات شوراها طبق روال (دو هفته یکبار) با وزارت کشور جلسه دارد.
رفتن به نوارابزار