توضیحات دادستان کل کشور درباره اجرای حکم اعدام بابک زنجانی

خبرگزاری میزان- دادستان کل کشور در حاشیه مراسم اعطای کارت ضابطان عام دستگاه قضایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره شایعه اجرای حکم اعدام بابک زنجانی گفت: باید منتظر باشیم، انشالله زودتر حقوق مردم برگردد.

////به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، دادستان کل کشور در حاشیه مراسم اعطای کارت ضابطان عام دستگاه قضایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره شایعه اجرای حکم اعدام بابک زنجانی گفت: باید منتظر باشیم، انشالله زودتر حقوق مردم برگردد.

وی در پاسخ به این سوال که قاضی مقیسه در اخرین جلسه دادگاه گفته بود که حکم این فرد برای اجرا در دست مسئولان است آیا واحد اجرای احکام زمانی را برای اجرای حکم تعیین کرده است گفت: آنها بدنبال اجرای حکم هستند مقدمات اجرای حکم باید فراهم شود.

دادستان کل کشور  همچنین در پاسخ به این سوال که بعد از اعطای کارت ضابط به ضابطین دادگستری آیا آن بخش از ضابطان که کارت ضابط ندارند حق انجام امور قضایی را دارند یا خیر، گفت: بعد از اینکه کارت ضابطین توزیع شد فقط کسانی مجاز به انجام کارهای تحقیقاتی و بازجویی و اعمال مربوط به ضابط هستند که کارت ضابط داشته باشند و این نص صریح قانون است.

وی افزود: ما محدودیتی در این زمینه نداریم.نیروی انتظامی هر کسی را به عنوان ضابط معرفی کند، بعد از کلاسهای آموزشی، برای وی کارت صادر می شود.

حجت الاسلام منتظری در مورد طرح جمع آوری قلیان و منع استعمال دخانیات در اماکن عمومی نیز افزود: از نظر قانون استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است. در جای دیگر قانون قهوه خانه ها را جز اماکن عمومی تعریف کرده است. بعضی از عزیزان از جمله نمایندگان مجلس و مسئولین به ما ایراد می گیرند که چرا عرضه قلیان در برخی اماکن ممنوع شده است در جواب آنها باید بگوییم که این ممنوعیت به واسطه حکم قانون است و ما ممنوع نکردیم.

دادستان کل کشور توضیح داد : در بعضی استانها اجرای قانون صورت گرفته است و به نظر ما به لحاظ قانونی در سراسر کشور این ممنوعیت باید اجرا شود و اگر بنا به برداشتن ممنوعیت است باید به حکم قانون باشد. الان اشکال عمده بر سر همین موضوع است در حال حاضر دستگاه قضایی صرفا قانون را اجرا می کند.

 

انتهای پیام/

رفتن به نوارابزار