انتصابات در شهرداری تهران یک نهضت دائمی است/همکاری با قوه قضاییه در حوزه اخلاق شهروندی

خبرگزاری آریا – شهردار تهران درباره انتصاب سایر مدیران در مجموعه شهرداری گفت: مجموعه بزرگی مثل شهرداری تهران حدود ۸۰۰ مدیر در سطوح مختلف دارد و طبیعی است که دائما نقل و انتقالاتی بین مدیران انجام شود؛ ممکن است بعضی از مدیران خسته و بازنشسته شوند؛ همچنین امکان دارد مدیران از جایی مامور باشند و بخواهند برگردند از این رو انتصابات به صورت طبیعی همیشه ادامه دارد و یک نهضت دائمی است.
به گزارش خبرگزاری آریا، محمد علی نجفی صبح امروز در حاشیه انتخابات نوزدهمین دوره شهردار مدرسه، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهردار مدرسه می تواند بخش مهمی از برنامه های تربیت اجتماعی آموزش و پرورش و کسب مهارت های زندگی را برای دانش آموزان تشکیل دهد، گفت: با این اقدام دانش آموزان می توانند با موضوعات مختلف حقوق و اخلاق شهروندی آشنا شوند از این رو شهردارمدرسه محور مهمی در برنامه های آموزشی و تربیتی تلقی می شود.
وی گفت: بعد از انتخاب شهرداران مدارس، در هر منطقه یک شهردار مدرسه نمونه را انتخاب می کنیم که در واقع به عنوان مشاور نوجوانان شهردار منطقه فعالیت می کند؛ به این ترتیب ارتباط خوبی بین مدرسه با منطقه و شهرتهران برقرار می شود. همچنین در آذر ماه نیز برنامه ای با حضور همه شهرداران مدارس خواهیم داشت تا با مسئولان شهرداری تهران آشنایی بیشتری پیدا کنند. سپس ارتباطات شهرداران مدرسه از طریق نمایندگانی که در هر منطقه تعیین می شوند، با شهردار منطقه برقرار خواهد شد.
شهردار تهران با اشاره به کمک های صورت گرفته از سوی شهرداری به آموزش و پرورش، تاکید کرد: در مصوبه بودجه سال جاری حدود ۳۰ میلیارد تومان برای کمک به مدارس تهران در نظر گرفته شده است. در کنار این رقم حدود ۳۵ میلیارد تومان دیگر نیز از محل بودجه مناطق ۲۲ گانه به مدارس کمک شود که شاید این رقم تا پایان سال افزایش یابد؛ همچنین بخشی از کمک ها نیز به صورت موردی و با درخواست آموزش و پرورش دنبال می شود.
نجفی با بیان اینکه «کمک هایی که تا کنون به آموزش و پرورش صورت می گرفت خیلی جهت دار و هدفمند نبوده است»، تصریح کرد: ما این کمک ها را جزو مسئولیت ها و ماموریت های شهرداری می دانیم و از این به بعد در چهارچوب دستورالعملی که با خود آموزش و پرورش تنظیم خواهد شد، سعی می کنیم تا کمک ها را درباره هدف های مشترک آموزش و پرورش و شهرداری تهران جهت دار کنیم. چراکه یکی از هدف های اصلی توسعه فرهنگ شهروندی، تعمیق اخلاق شهروندی و آگاه کردن جوانان و نوجوانان با حقوق شهروندی است. بخشی از بودجه را نیز در اختیار شهرداران مدارس می گذاریم که کارهای جزئی مدرسه را حل و فصل کنند اما بخش اصلی بودجه با هماهنگی روسای آموزش و پروش و شهرداران مناطق تهران هزینه می شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار شهرنوشت درباره انتصاب مشاور شهردار در زمینه اخلاق شهروندی نیز تاکید کرد: اگر بسیاری از مسایل شهر را به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، شاهد خواهیم بود که ریشه آن به ضعف اخلاق شهروندی در میان مسئولان و عموم شهروندان بر می گردد؛ از این رو اخلاق شهروندی موضوع بسیار مهمی است که در برنامه های اجتماعی و فرهنگی به عنوان محور اصلی دنبال خواهد شد.
نجفی ادامه داد: در این زمینه یکی از افرادی که در دانشگاه روی موضوع اخلاق به صورت عام و اخلاق شهروندی به صورت خاص صاحب نظر هستند را انتخاب کردم که طی روزهای آینده نام ایشان اعلام می شود. همچنین این مشاور یک شورای مشورتی در این زمینه تشکیل خواهد داد.
شهردار تهران به جلسه خود با معاون فرهنگی قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: در نظر داریم پیرامون موضوع اخلاق شهروندی با قوه قضائیه نیز همکاری کنیم تا بخشی از کارها به صورت مشترک انجام شود و یک هم افزایی در این حوزه اتفاق بیفتد.
وی در پاسخ به سوالی درباره انتصاب سایر مدیران در مجموعه شهرداری، گفت: مجموعه بزرگی مثل شهرداری تهران حدود ۸۰۰ مدیر در سطوح مختلف دارد و طبیعی است که دائما نقل و انتقالاتی بین مدیران انجام شود؛ ممکن است بعضی از مدیران خسته و بازنشسته شوند؛ همچنین امکان دارد مدیران از جایی مامور باشند و بخواهند برگردند از این رو انتصابات به صورت طبیعی همیشه ادامه دارد و یک نهضت دائمی است.

رفتن به نوارابزار