احضار برخی مدیران مرتبط با سقوط هواپیمای آسمان

محمدجواد حشمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره آخرین وضعیت ورود دادستانی کل کشور به سانحه سقوط هواپیمای آسمان در یاسوج اظهار داشت: در ارتباط با این حادثه تحقیقات تکمیلی انجام و تقریباً پرونده رو به پایان است.
این مقام مسئول در دادستانی کل کشور بیان داشت: همچنین از خانواده تمام قربانیان این حادثه دلخراش آزمایش ژنتیک (D.N.A) اخذ و پس از کشف اجساد و تطبیق آزمایش ها، اجساد تحویل خانواده ها شد.
حشمتی با بیان اینکه هم اکنون پرداخت دیه به خانواده قربانیان در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر اقدامات نهایی در باره این پرونده انجام شود.
معاون دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا مقصر یا مقصرینی در ارتباط با این سانحه شناسایی شده است یا خیر، افزود: تعدادی از مدیران در همین ارتباط به عنوان متهم یا مطلع احضار شدند و از آنها تحقیقات لازم به عمل آمد.
حشمتی ادامه داد: افرادی در ارتباط با سانحه سقوط هواپیمای آسمان باید پاسخگو باشند که آمدند و پاسخ های خود را ارائه کردند، اکنون منتظریم پرونده توسط بازپرس تکمیل شود.
به گزارش ایرنا، ۲۹ بهمن سال ۹۶ بود که پرواز شماره ۳۷۰۴ شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان از رادار خارج و سقوط کرد که تمام سرنشنینان آن جان خود را از دست دادند.
به دنبال وقوع این حادثه، عملیات امداد و کشف اجساد آغاز شد اما همچنان جسد ۶ تن از قربانیان آن پیدا نشده است.
پزشکی قانونی پس از اخذ آزمایش پنتیک از خانواده قربانیان، اجساد شناسایی شده را به خانواده هایشان تحویل داده است.

رفتن به نوارابزار