نماینده خوزستان خسارت ریزگردها دست کمی از جنگ دو ساله در کشور ندارد / تعطیلی مدارس خوزستان

عباس پاپی زاده رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس : خسارات ناشی از هجوم ریزگردها را به مثابه یک جنگ دو ساله خواند وی افزود :

ریزگردها در استان خوزستان خسارات بسیاری را در ابعاد مختلف از خود به جای گذاشتند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عقب ماندگی دانش‌آموزان خوزستان از برنامه تحصیلی‌شان استاین تصمیم بیانگر این است که اوضاع تحصیل در خوزستان در وضعیت بحران قرار دارد و برای جبران عقب‌ماندگی نیاز است که دانش‌آموزان در روزهای تعطیل در مدارس حاضر شوند.

نماینده مردم دزفول در مجلس : ریزگردها خسارت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف از خود در ۲۲ استان کشور به جای گذاشته‌اند،کاهش ۴۴ درصدی عملکرد در حوزه کشاورزی یکی دیگر از آثار وجود ریزگردها در خوزستان است خسارتی که امروز ریزگردها به کشور وارد کردند دست کمی از یک جنگ دو ساله در کشور ندارد و جبران این خسارات سال‌ها زمان می‌برد.

بسیاری از این خسارات مثل عقب ماندگی از تحصیل در دانش‌آموزان برآورد نمی‌شود، مسئولان محیط زیست که مسئول اصلی در موضوع ریزگردها است، برآوردی از خسارات ارائه نمی‌دهند و بسیاری از مردم و مسئولان اطلاعی از خسارات ناشی از ریزگردها در کشور ندارند.

دانش‌آموزان خوزستانی که باید امروز با سایر دانش‌آموزان کشور رقابت کنند به ناچار درگیر یک ناعدالتی شده‌اند و شاهد بودیم که امسال دانش آموزان خوزستانی حدود ۵۰ روز کمتر از سایر دانش‎‌آموزان در کلاس‌های درس حاضر شدند و نتوانستند از فضای آموزشی مدرسه استفاده کنند.

افزون بر این مشکلات خوزستان امروز با کمبود نیروی آموزشی مواجه است که همین معلمان با اضافه‌کاری وضع تحصیلی دانش‌آموزان خوزستانی را جلو می‌برند.
وی با انتقاد از اینکه دولت در پرداخت اضافه‌کاری معلمان خوزستانی تعلل می‌کند و این مسئله موجب نارضایتی معلمان شده است
در چنین شرایطی اگر بخواهیم تعطیلی روزهای پنجشنبه را نیز لغو کنیم، حتما باید به مطالبات معلمان توجه شود.

پاپی‌زاده بر اختصاص اعتباری ویژه برای برگزاری کلاس‌های پنجشنبه و جبرانی برای دانش‌آموزان خوزستانی تأکید کرد : توزیع شیر و توزیع ماسک در مدارس نیز یکی دیگر از مطالباتی است که دولت در مدارس خوزستان باید به آن توجه داشته باشد.

نمایندگان استان خوزستان در مجلس : یکی دیگر از مطالبات مردمی در خوزستان را وجود بیمارستان‌های تخصصی تنفسی در شهرهای مختلف استان خواند
برای خدمات رسانی صحیح به مردم خوزستان وزارت بهداشت باید سالانه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه در استان داشته باشد که موارد قید شده نیز جزئی از اقداماتی است که باید در استان صورت گیرد.

رفتن به نوارابزار