۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند‌

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ‌گفت: ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زیرپوشش بنیاد شهید هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی شهیدی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تصویب قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اظهار داشت: این طرح را به‌دلیل بار مالی شورای نگهبان رد کرد که در نهایت بعد از سال‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بابیان اینکه این قانون جامع کمتر از ۱۰۰ ماده دارد، افزود: براساس ماده ۶۳ این قانون باید دبیرخانه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شود که این دبیرخانه از سال ۹۳ کار خود را رسماً آغاز کرده است.

وی بابیان اینکه تاکنون کارهای تبلیغی زیادی در سطح کشور در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت انجام‌شده است تصریح کرد: توسعه این فرهنگ مورد تأکید مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید است چراکه این فرهنگ برای جامعه نیاز است.

شهیدی ادامه داد: مرکز پژوهش بنیاد شهید نیز اقدامات پژوهشی ویژه‌ای در راستای شهدا از صدر اسلام و نیز شهدای مهدویت انجام داده که حاصل آن انتشار ۴ کتاب بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از انتشار رساله عملیه جانبازان خبر داد و خاطرنشان کرد: مسئله بودجه یکی از مشکلات در مسیر انجام طرح‌ها و برنامه‌هاست که درخواست ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد برای بودجه سال آینده داشتیم اما دولت ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تصویب‌شده است.

به گفته وی، ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زیرپوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان فقط حقوق این افراد می‌شود.

شهیدی با تأکید بر اینکه این بودجه جوابگوی نیاز معیشت خانواده شهدا و ایثارگران نیست، گفت: ما باید در خدمت خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشیم و ازنظر معیشت آن‌ها را تأمین کنیم، با این موجود در حد توان، توجه لازم را داریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: بسیاری از کشورهای دنیا می‌خواهند درباره فرهنگ ایثار و شهادت بدانند و در واقع می‌توان گفت این فرهنگ به فرهنگی بین‌المللی تبدیل‌شده است.

انتهای پیام/

رفتن به نوارابزار