کمیسیون آموزش مجلس در حال پیگیری وقوع جرم مدرسه غرب تهران

خبرگزاری آریا – تهران-ایرنا-رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ماموریت داد جنایت در یک مدرسه را سریعا پیگیری کند.
کمیسیون آموزش مجلس جنایت مدرسه غرب تهران را پیگیری می کند
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی این مطلب را در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس و در پاسخ به تذکر مصطفی کواکبیان نماینده تهران در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس اعلام کرد و گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید این موضوع را پیگیری کند.
وی اظهار داشت: قوه قضاییه هم شب گذشته دستورات جدی در این زمینه داد و این موضوع باید به طور جدی پیگیری شود.
مصطفی کواکبیان در تذکری در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس گفت: قانون اساسی رشد فضائل اخلاقی و افزایش معنویت را مورد تاکید قرار داده است، اخیرا در مدرسه‌ای در منطقه ۲ تهران حادثه بسیار دلخراشی رخ داده که من معتقدم باید به کمیسیون آموزش ماموریت ویژه بدهید برای جلوگیری از این مباحث اقدام شود.
وی ادامه داد: اگر این اتفاق در کشور دیگری رخ می داد وزرا استعفا می‌دادند.
**با خاطی مدرسه غرب تهران برخورد شده است
حمایت میرزاده نماینده گرمی در تذکری گفت: روز گذشته کمیسیون‌ آموزش جلسه ویژه‌ای برای بررسی حادثه مدرسه غرب تهران تشکیل داد، این مساله در یکی از مدارس غیرانتفاعی تهران صورت گرفته است که یک جوان ۲۶ ساله که به صورت قراردادی در این مدرسه فعالیت می‌کرد که البته معلم هم نبوده است مرتکب خطا شده است.
میرزاده ادامه داد: البته موضوع پخش فیلم غیراخلاقی برای ۶ نفر از دانش‌آموزان بوده است که با خاطی برخورد شده و مدیر این مدرسه هم عزل شده است.
وی گفت: قرار شد این موضوع در شورای نظارت آموزش و پرورش هم رسیدگی شود و پرونده انحلال این مدرسه مورد بررسی قرار گیرد، با توجه به ایام امتحانات نباید مجموعه آموزش و پرورش تحت الشعاع قرار بگیرد و نوعی بدبینی نسبت به معلمان اتفاق بیفتد.
**ظریف در جلسه غیر علنی درباره مسائل افغانستان، عراق و سوریه توضیح دهد
نادر قاضی پور نماینده ارومیه در تذکری گفت: با توجه به اوضاع منطقه از وزارت امور خارجه انتظار می رود اوضاع و احوال همسایگان جمهوری اسلامی ایران را برای نمایندگان در نشست غیرعلنی مجلس تشریح کند.
وی ادامه داد: ظریف و معاونانش در مورد مسائل عراق، سوریه و افغانستان در جلسه غیرعلنی مجلس حضور یابند و توضیحاتی به نمایندگان ارائه کنند.
**مشکل بیکاری حل شود
حسینعلی حاجی ‌دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در تذکری گفت: بنا شده بود که سند۲۰۳۰ لغو شود و دولت نیز اعلام کرد که لغو شده، اما اخبار رسیده حاکی از این است که این سند به صورت جسته و گریخته در برخی جاها اجرا می شود.
وی اظهار داشت: اتفاقی که در یکی از مدارس غرب تهران رخ داد، به دلیل اجرای سند ۲۰۳۰ بود.
حاجی دلیگانی افزود: در بودجه سال ۹۷ مجلس اجازه نداد که بنزین گران شود، اما هم اکنون اخباری به گوش می رسد مبنی بر این که دولت قصد دارد بنزین را گران کند.
وی گفت:‌ ۲۵ هزار مهندس بیکار شدند و این به خاطر اختلاف ابلاغیه دو وزیر راه و کشور در خصوص نظارت بر امور ساختمانی است، متاسفانه شهرداری ها افت کرده‌اند و سایت ارائه پروانه ساختمانی بسته شده. صنعت ساختمان پیش از این نیز دچار مشکل بود.
حاجی دلیگانی در مورد بیکار شدن کارگران ساختمانی گفت:‌ بخشی از این کارگران را نیز از اتباع خارجی استفاده کرده اند، رییس جمهور باید در این مسئله ورود کند یا شما باید ورود کنید تا این مشکل حل شود.
علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: کمیسیون های آموزش و عمران این مسائل را پیگیری کنند.
**ترجمه وزارت خارجه در مورد پالرمو بررسی شود
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در اخطاری گفت: شرکت توتال با وجود تمامی هشدارها به قرارداد خود عمل نکرده است، درباره IPC هم تذکرات زیادی داده شد بنابراین آقای لاریجانی شما به عنوان رئیس مجلس باید درخواست بدهید در این رابطه چه ضمانت‌هایی اخذ شده است و تضمین‌های لازم در این زمینه چیست.
سلیمی همچنین با اشاره به ترجمه غلط پالرمو گفت: ما باز هم به ترجمه جدید وزارت امور خارجه اعتماد نداریم، باید در مرکز پژوهش‌ها و مجلس نیز این موضوع بررسی و رصد شود که ترجمه جدید وزارت امور خارجه مطابق با اصل است.
وی گفت: ‌درخصوص برجام، مذاکره با اروپایی‌ها بیشتر از همه مشخص بود و چرا طی چند هفته نتیجه‌ای عاید ما نشده است، چرا باید همین طور ادامه دهیم تا دستمان لای در باشد.
سلیمی درباره حادثه تلخ مدرسه منطقه ۲ تهران گفت: کسانی که معاونت پرورشی را تضعیف و سند ۲۰۳۰ را ترویج می‌کنند باید این حادثه تلخ را ببینند که چقدر ناگوار بود، قوه قضاییه باید با خاطیان برخورد جدی کند.
علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به اخطار نخست سلیمی گفت: باید طبق قرارداد عمل کنند کمیسیون انرژی هم باید این موضع را پیگیری کند و اگر هم خسارتی وارد شده است را باید پرداخت کنند.
وی در پاسخ به تذکر دیگر سلیمی اظهار داشت: تیم مذاکره کننده در حال مذاکره هستند و این نیاز به زمان دارد لذا باید صبر کرد.
**موضوع گرانی در جلسه غیر علنی با حضور رییس جمهور بررسی شود
صدیف بدری نماینده اردبیل در تذکری گفت: گرانی اخیر مردم را تحت فشار قرار داده و تمام اجناس ضروری جامعه به ویژه در ماه رمضان گرانتر شده است.
وی ادامه داد: فرمول محاسبه تورم چیست و وزن کدام کالا در این محاسبه بیشتر است، اما بانک مرکزی نرخ تورم اردیبهشت را ۱/۹ درصد اعلام کرده است، آثار این نرخ در زندگی مردم قابل مشاهده نیست.
بدری گفت: ما می خواهیم در جلسه ای غیر علنی با حضور رییس جمهور و وزیران مربوطه این موضوع بررسی شود.

رفتن به نوارابزار