کلیات طرح توزیع مواد مخدر دولتی تصویب شد

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت:کلیات طرح توزیع مواد مخدر دولتی به تصویب رسیده و هفدهم مردادماه برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس می رود.

به گزارش فانوس؛ محمد کاظمی نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح توزیع مواد مخدر دولتی گفت: کلیات طرح توزیع مواد مخدر دولتی در مرحله اول در کمیسیون مجلس، به تصویب رسیده است و سه شنبه هفدهم مرداد برای تصویب نهایی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

وی افزود: طرح فوق با ضوابط و مقررات قانونی به منظور قطع رابطه مصرف کنندگان با فروشندگان مواد مخدر مطرح شده است و پس از تصویب نهایی اجرایی می شود.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تامین نیاز مصرف کنندگان مواد مخدر از طریق یک سیاست درست، وقطع فروش مواد مخدر از سوی سوداگران از جمله اهداف طرح توزیع مواد مخدر با ضوابط قانونی است.

وی با بیان اینکه ماده مخدری که پس از تصویب نهایی طرح توزیع می شود، هنوز مشخص نیست، ادامه داد: برخی از تریاک نام می برند اما این موضوع صحت ندارد چرا که نوع مخدر طبق آئین نامه در مرحله بعدی مشخص خواهد شد.

کاظمی تاکید کرد:در مجموع تلاش می کنیم تا یک نوع مخدر را برای مصرف کنندگان جایگزین کنیم.

مدت زیادی از مطرح شدن توزیع مواد مخدر دولتی نمی گذرد اما این طرح بازتاب گسترده ای در محافل مختلف داشته است. قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در نشست خبری اخیر ستاد در جمع خبرنگاران، طرح فوق را به کلی مردود برشمرد در حالی که نمایندگان مجلس از تصویب نهایی طرح در آینده ای نزدیک خبر می دهند.

رفتن به نوارابزار