وکیل املاک و سرقفلی

منظور از وکیل سرقفلی چیست؟ میزان سرقفلی یک ملک تجاری بر چه اساسی تعیین می شود؟ وکیل سرقفلی در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟ وکیل سرقفلی در پیشرفت پرونده در دادگاه قضایی چقدر مؤثر است؟ مباحث حقوقی بسیار متنوع و گسترده هستند و در اکثر موارد درک این مطالب حقوقی برای مردم عام بسیار سنگین و سخت است. مفهوم سرقفلی یکی از مهمترین مباحثی است که  معمولا در بین مردم ناشناخته است و درک آن مشکل می باشد. در این مقاله سعی داریم به زبان ساده‌ و با ذکر مثال در مورد مفهوم سرقفلی و وکیل سر قفلی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گزینه های وام

بازپرداخت

چگونه ذخیره کنیم

کارکزاری املاک

کارگزاران و مشاوران، مجوز دارند که در خصوص قراردادهای فروش مذاکره کنند و اسناد لازم برای انعقاد تراکنش‌های ملکی را ارائه دهند.

مفهوم سرقفلی به منظور بررسی فعالیت وکیل سرقفلی

اگر مستأجری حق سرقفلی ملک تجاری را در ابتدای نوشتن قرارداد به موجر داده باشد و ملک تجاری را برای مدتی اجاره کرده باشد، اما بعد از مدت کوتاهی موجر با دلایلی اقدام به تخلیه ملک تجاری توسط مستأجر کند، در این صورت تکلیف هزینه سرقفلی که مستأجر به موجر داده است چه می شود؟ با توجه به این موارد و مشکلات پیرامون مبحث سرقفلی مجلس شورای اسلامی دو قانون مهم را در سال 1356و 1376 به منظور رسیدگی به حق سرقفلی تصویب کرده است. این دو قانون از نظر مفهوم کمی باهم تفاوت دارند. تعداد زیادی وکیل سرقفلی در این زمینه فعالیت می کنند.

خصوصیات وکیل ملکی

• باید به انواع مسائل و دعوای حقوقی و کیفری و قوانین مربوط به آن ها آشنا باشد.
• باید با انواع املاک مختلف مثل ملک تجاری، مسکونی، آموزشی، اداری و… آشنا باشد تا بتواند به خوبی به پرونده های ملکی رسیدگی کند.

خصوصیات وکیل ملکی

• وکیل ملکی در تهران باید در زمینه انواع پرونده های مختلف ملکی تجربه و تبحر کافی داشته باشد تا بتواند پرونده را متناسب با دادگاه و مراجع قانونی پیش ببرد.
• باید با موکل خود به خوبی صحبت کند و تمام جزئیات مربوط به مشکلات پیش آمده در تصرف ملک را از جنبه های مختلف بررسی کند تا بتواند بهترین شرایط را برای حل مشکل فراهم کند.

گزینه های مختلف وام

• وکیل ملکی در تهران باید دارای سابقه بسیار درستی باشد و نباید با انواع کلاهبرداران ملکی و اراضی مختلف شریک باشد.
• وکیل ملکی در تهران باید بتواند در انواع زمینه های مختلفی ملکی مثل تخلیه یا خلع ید ملکی تجربه و تبحر کافی داشته باشد.

دعاوی اموال ملکی کیفری

در این نوع دعاوی متهم با قصد و نیت قبلی و با شناخت کافی، عملی را انجام داده است. در این حالت طبق نظر مراجع قانونی متناسب با نوع عملکرد متهم، حکم مجازات صادر می گردد. در این حالت می توان با مراجعه به وکیل ملکی در تهران مشکل ایجاد شده را برطرف کرد

دعاوی اموال ملکی حقوقی

در این نوع دعاوی متهم بدون قصد و نیت قبلی و بر اثر سهل انگاری عملی را انجام داده است. در این حالت مراجع قضایی براساس قانون های مشخصی دستور را متناسب با نوع عملکرد متهم صادر می کند. بیشترین پرونده هایی که در زمینه ملکی در مراجع قضایی در حال پیگیری هستند، از این نوع دعاوی می باشند. وکیل ملکی در تهران به خوبی در این  زمینه آگاه است و با پیگیری و تجربه خود می تواند مشکل را حل کند.

سرقفلی چیست؟

سرقفلی هزینه ای است که مستأجر متناسب با ارزش و اعتبار ملک تجاری علاوه بر هزینه اجاره به موجر پرداخت می کند و حق سرقفلی ملک تجاری را به خود اختصاص می دهد. اما کماکان مالکیت ملک تجاری در اختیار موجر است. در قرارداد هزینه ای را که مستأجر به موجر می دهد، حتما باید در قالب سرقفلی ذکر کند، در غیر این صورت مطابق قانون سهمی برای مستأجر ایجاد نمی شود و مستأجر نمی تواند مبلغ داده شده به مالک را بعد از اتمام قرارداد از او بگیرد. در بسیاری از موارد موجر با ذکر دلایل غیرقانونی از مستأجر می خواهد که ملک تجاری او را تخلیه کند در حالی که هیچ‌گونه سرقفلی به مستأجر نمی دهد. در این حالت مستأجر می تواند توسط یک وکیل سرقفلی معتبر از حق خود دفاع کند.

شرایط لازم در هنگام نوشتن قرارداد سرقفلی

• سرقفلی هزینه مشخصی است که در متن قرارداد به عنوان سرقفلی ذکر می شود. در غیر این صورت ممکن است موجر بعد از پرداخت هزینه سرقفلی، هزینه دریافت شده را از مستأجر انکار کند. بنابراین بهتر است که نوشتن قرارداد سرقفلی تحت نظارت یک وکیل سرقفلی صورت بگیرد.
• سرقفلی هزینه ای است که بعد از نوشتن قرارداد باید مستأجر به موجر بدهد تا ملک تجاری در اختیار مستأجر قرار گیرد.
• سرقفلی حقی است که خارج از روابط مستأجر و موجر مفهومی ندارد و فقط مربوط به ملک تجاری است. در صورتی که موجری بابت یک ملک غیر تجاری از مستأجر خود هزینه سرقفلی دریافت کرده باشد، در این صورت مستأجر برای پیگیری قانونی و شکایت به دادگاه می تواند از طریق یک وکیل سرقفلی اقدام کند.

هر قدر که میزان سرقفلی بالاتر باشد، میزان هزینه اجاره کاهش می یابد. اگر مالکی بعد از نوشتن قرارداد از مستأجر بخواهد که هزینه بیشتری را بابت ملک به او بپردازد، در این صورت مستأجر می تواند توسط یک وکیل سرقفلی به مراجع قانونی شکایت کند.
• در صورتی که موجر درخواست تخلیه ملک تجاری را داشته باشد، باید هزینه سرقفلی را که قبلاً از مستأجر دریافت کرده است، متناسب با قیمت و ارزش روز به مستأجر بپردازد. در صورت عدم پرداخت، مستأجر توسط وکیل سرقفلی، مراحل قانونی را طی می کند.
• موجر می تواند در صورت نوشتن قرارداد از مستأجر طلب سرقفلی نکند در این صورت مالک نسبت به مستأجر حقی ندارد و مستأجر نمی تواند ادعایی داشته باشد. اگر مستأجر در هنگام تخلیه ملک ادعای حق سرقفلی کند، در این صورت مالک می تواند به یک وکیل سرقفلی مراجعه کند. در این حالت وکیل لایحه ای در جهت الزام تخیله ملک تجاری یا خلع ید تنظیم می کند و به مراجع قضایی ارائه می دهد.
• مدت زمان اجاره ملک تجاری توسط مستأجر باید در متن قرارداد سرقفلی ذکر شود. بعد از پایان قرارداد در صورتی که مالک و مستأجر به توافق نرسیدند، مستأجر بعد از دریافت حق سرقفلی ملک را تخلیه می کند.
• میزان هزینه سرقفلی یک ملک تجاری به عوامل مختلفی مثل موقعیت مکانی ملک تجاری، وسعت ملک، امکانات ملک و… بستگی دارد.
• سرقفلی یک هزینه توافقی است که با توجه به شرایط ملک تجاری، توسط موجر و مستأجر مشخص می شود و قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد.

%

رای قطعی

%

جذب بازار

مشتری راضی

خصوصیات وکیل سرقفلی

• وکیل سرقفلی باید به همه جنبه های مختلف موضوع سرقفلی آشنا باشد تا بتواند بهترین راه را برای پیگیری پرونده موکل خود انتخاب کند.
• وکیل سرقفلی باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه پرونده های مربوط به سرقفلی باشد.
• وکیل سرقفلی باید نسبت به مفاد و مفهوم قوانین 56 و 76 مربوط به سرقفلی، شناخت و تسلط کافی داشته باشد.
• در صورتی که پرونده سرقفلی بسیار پیچیده است و مشکل است، باید از مشورت و همکاری وکلای دیگر برای حل مشکل پرونده استفاده کند.
• باید توانایی نوشتن انواع لایحه های مربوط به مبحث سرقفلی را داشته باشد تا بتواند در هر مرحله از دادگاه لایحه متناسب با آن را ارائه دهد.
• وکیل سرقفلی باید تمام تلاش و سعی خود را برای احقاق حق موکل خود انجام دهد و با ارائه‌ مدارک و اسناد لازم به دادگاه از حقوق موکل خود دفاع کند.

اخبار و منابع

Greatest Antivirus Software program For Mac

If you're looking for the best malware software for the Mac, Pattern Micro Antivirus for Macintosh is an excellent decision. It has 99 percent prevention of 200 testing and obtained well up against the Objective Check out malware catalogue. Trend Mini surely could...

Getting the Best Anti virus Review Sites

Norton Security is a great underrated item that provides very good protection for Windows users. It can be attached to both Home windows 7 and 10 computer systems and is capable of neutralizing many infections. The downside is that the applications are very basic and...

Avast Firewall Review

When it comes to fire wall protection, Avast is the apparent winner. Its advanced rules-based system enables only certain types of traffic to pass through it is firewall, giving its users top-quality protection. It is Sandbox feature let us users try out new software...

Websites Like Fiverr Can Help You Find Freelance Jobs

For many people, websites like Fiverr are a great spot to outsource specified tasks. These websites have various categories and are a great way to look for a variety of offerings for a acceptable price. In addition to being a fantastic place to get freelance...

Why you ought to Install a Cell Antivirus

The growing number of viruses that is certainly being pass on to mobile phones is purpose enough to use a mobile anti-virus program. The proliferation for these threats can be described as direct consequence of the wide range of systems and cellphones. In fact , the...

Mergers and Purchases Software

If you are looking for that tool to streamline your deal procedure, look no further than mergers and acquisitions computer software. This type of software program has many rewards, including work automation and real-time credit reporting. It also gives adaptable...

How Electronic Info Rooms Function

The use of electronic digital data bedrooms is a common practice in corporate and business environments, exactly where documents are accessed by many people, and security is certainly paramount. Digital data bedrooms make this method more convenient and secure, with...

Pros and cons of a Price Leadership Approach

A company pursuing a Cost Leadership Approach can offer a decreased price whilst still maintaining profits. This sort of strategy has its positive aspects, but it doesn't work in every sector. For example , luxury goods consumers aren't simply because price delicate...

As to why You Shouldn’t Down load Antivirus Totally free

When it comes to determine viruses, picking the best antivirus is actually a crucial stage. Most malware are packaged in RAR and ZERO archives, thus you're not likely to find them for the hard drive. You can even infect your personal computer by searching for files...

BoardEffect – Panel Management Software

If you're trying to find the very best board management software, you've come to the proper place. BoardEffect can help you manage the many required your plank of company directors. This cloud-based board software makes the means of planning, setting up, and executing...