وکیل املاک و سرقفلی

منظور از وکیل سرقفلی چیست؟ میزان سرقفلی یک ملک تجاری بر چه اساسی تعیین می شود؟ وکیل سرقفلی در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟ وکیل سرقفلی در پیشرفت پرونده در دادگاه قضایی چقدر مؤثر است؟ مباحث حقوقی بسیار متنوع و گسترده هستند و در اکثر موارد درک این مطالب حقوقی برای مردم عام بسیار سنگین و سخت است. مفهوم سرقفلی یکی از مهمترین مباحثی است که  معمولا در بین مردم ناشناخته است و درک آن مشکل می باشد. در این مقاله سعی داریم به زبان ساده‌ و با ذکر مثال در مورد مفهوم سرقفلی و وکیل سر قفلی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گزینه های وام

بازپرداخت

چگونه ذخیره کنیم

کارکزاری املاک

کارگزاران و مشاوران، مجوز دارند که در خصوص قراردادهای فروش مذاکره کنند و اسناد لازم برای انعقاد تراکنش‌های ملکی را ارائه دهند.

مفهوم سرقفلی به منظور بررسی فعالیت وکیل سرقفلی

اگر مستأجری حق سرقفلی ملک تجاری را در ابتدای نوشتن قرارداد به موجر داده باشد و ملک تجاری را برای مدتی اجاره کرده باشد، اما بعد از مدت کوتاهی موجر با دلایلی اقدام به تخلیه ملک تجاری توسط مستأجر کند، در این صورت تکلیف هزینه سرقفلی که مستأجر به موجر داده است چه می شود؟ با توجه به این موارد و مشکلات پیرامون مبحث سرقفلی مجلس شورای اسلامی دو قانون مهم را در سال 1356و 1376 به منظور رسیدگی به حق سرقفلی تصویب کرده است. این دو قانون از نظر مفهوم کمی باهم تفاوت دارند. تعداد زیادی وکیل سرقفلی در این زمینه فعالیت می کنند.

خصوصیات وکیل ملکی

• باید به انواع مسائل و دعوای حقوقی و کیفری و قوانین مربوط به آن ها آشنا باشد.
• باید با انواع املاک مختلف مثل ملک تجاری، مسکونی، آموزشی، اداری و… آشنا باشد تا بتواند به خوبی به پرونده های ملکی رسیدگی کند.

خصوصیات وکیل ملکی

• وکیل ملکی در تهران باید در زمینه انواع پرونده های مختلف ملکی تجربه و تبحر کافی داشته باشد تا بتواند پرونده را متناسب با دادگاه و مراجع قانونی پیش ببرد.
• باید با موکل خود به خوبی صحبت کند و تمام جزئیات مربوط به مشکلات پیش آمده در تصرف ملک را از جنبه های مختلف بررسی کند تا بتواند بهترین شرایط را برای حل مشکل فراهم کند.

گزینه های مختلف وام

• وکیل ملکی در تهران باید دارای سابقه بسیار درستی باشد و نباید با انواع کلاهبرداران ملکی و اراضی مختلف شریک باشد.
• وکیل ملکی در تهران باید بتواند در انواع زمینه های مختلفی ملکی مثل تخلیه یا خلع ید ملکی تجربه و تبحر کافی داشته باشد.

دعاوی اموال ملکی کیفری

در این نوع دعاوی متهم با قصد و نیت قبلی و با شناخت کافی، عملی را انجام داده است. در این حالت طبق نظر مراجع قانونی متناسب با نوع عملکرد متهم، حکم مجازات صادر می گردد. در این حالت می توان با مراجعه به وکیل ملکی در تهران مشکل ایجاد شده را برطرف کرد

دعاوی اموال ملکی حقوقی

در این نوع دعاوی متهم بدون قصد و نیت قبلی و بر اثر سهل انگاری عملی را انجام داده است. در این حالت مراجع قضایی براساس قانون های مشخصی دستور را متناسب با نوع عملکرد متهم صادر می کند. بیشترین پرونده هایی که در زمینه ملکی در مراجع قضایی در حال پیگیری هستند، از این نوع دعاوی می باشند. وکیل ملکی در تهران به خوبی در این  زمینه آگاه است و با پیگیری و تجربه خود می تواند مشکل را حل کند.

سرقفلی چیست؟

سرقفلی هزینه ای است که مستأجر متناسب با ارزش و اعتبار ملک تجاری علاوه بر هزینه اجاره به موجر پرداخت می کند و حق سرقفلی ملک تجاری را به خود اختصاص می دهد. اما کماکان مالکیت ملک تجاری در اختیار موجر است. در قرارداد هزینه ای را که مستأجر به موجر می دهد، حتما باید در قالب سرقفلی ذکر کند، در غیر این صورت مطابق قانون سهمی برای مستأجر ایجاد نمی شود و مستأجر نمی تواند مبلغ داده شده به مالک را بعد از اتمام قرارداد از او بگیرد. در بسیاری از موارد موجر با ذکر دلایل غیرقانونی از مستأجر می خواهد که ملک تجاری او را تخلیه کند در حالی که هیچ‌گونه سرقفلی به مستأجر نمی دهد. در این حالت مستأجر می تواند توسط یک وکیل سرقفلی معتبر از حق خود دفاع کند.

شرایط لازم در هنگام نوشتن قرارداد سرقفلی

• سرقفلی هزینه مشخصی است که در متن قرارداد به عنوان سرقفلی ذکر می شود. در غیر این صورت ممکن است موجر بعد از پرداخت هزینه سرقفلی، هزینه دریافت شده را از مستأجر انکار کند. بنابراین بهتر است که نوشتن قرارداد سرقفلی تحت نظارت یک وکیل سرقفلی صورت بگیرد.
• سرقفلی هزینه ای است که بعد از نوشتن قرارداد باید مستأجر به موجر بدهد تا ملک تجاری در اختیار مستأجر قرار گیرد.
• سرقفلی حقی است که خارج از روابط مستأجر و موجر مفهومی ندارد و فقط مربوط به ملک تجاری است. در صورتی که موجری بابت یک ملک غیر تجاری از مستأجر خود هزینه سرقفلی دریافت کرده باشد، در این صورت مستأجر برای پیگیری قانونی و شکایت به دادگاه می تواند از طریق یک وکیل سرقفلی اقدام کند.

هر قدر که میزان سرقفلی بالاتر باشد، میزان هزینه اجاره کاهش می یابد. اگر مالکی بعد از نوشتن قرارداد از مستأجر بخواهد که هزینه بیشتری را بابت ملک به او بپردازد، در این صورت مستأجر می تواند توسط یک وکیل سرقفلی به مراجع قانونی شکایت کند.
• در صورتی که موجر درخواست تخلیه ملک تجاری را داشته باشد، باید هزینه سرقفلی را که قبلاً از مستأجر دریافت کرده است، متناسب با قیمت و ارزش روز به مستأجر بپردازد. در صورت عدم پرداخت، مستأجر توسط وکیل سرقفلی، مراحل قانونی را طی می کند.
• موجر می تواند در صورت نوشتن قرارداد از مستأجر طلب سرقفلی نکند در این صورت مالک نسبت به مستأجر حقی ندارد و مستأجر نمی تواند ادعایی داشته باشد. اگر مستأجر در هنگام تخلیه ملک ادعای حق سرقفلی کند، در این صورت مالک می تواند به یک وکیل سرقفلی مراجعه کند. در این حالت وکیل لایحه ای در جهت الزام تخیله ملک تجاری یا خلع ید تنظیم می کند و به مراجع قضایی ارائه می دهد.
• مدت زمان اجاره ملک تجاری توسط مستأجر باید در متن قرارداد سرقفلی ذکر شود. بعد از پایان قرارداد در صورتی که مالک و مستأجر به توافق نرسیدند، مستأجر بعد از دریافت حق سرقفلی ملک را تخلیه می کند.
• میزان هزینه سرقفلی یک ملک تجاری به عوامل مختلفی مثل موقعیت مکانی ملک تجاری، وسعت ملک، امکانات ملک و… بستگی دارد.
• سرقفلی یک هزینه توافقی است که با توجه به شرایط ملک تجاری، توسط موجر و مستأجر مشخص می شود و قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد.

%

رای قطعی

%

جذب بازار

مشتری راضی

خصوصیات وکیل سرقفلی

• وکیل سرقفلی باید به همه جنبه های مختلف موضوع سرقفلی آشنا باشد تا بتواند بهترین راه را برای پیگیری پرونده موکل خود انتخاب کند.
• وکیل سرقفلی باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه پرونده های مربوط به سرقفلی باشد.
• وکیل سرقفلی باید نسبت به مفاد و مفهوم قوانین 56 و 76 مربوط به سرقفلی، شناخت و تسلط کافی داشته باشد.
• در صورتی که پرونده سرقفلی بسیار پیچیده است و مشکل است، باید از مشورت و همکاری وکلای دیگر برای حل مشکل پرونده استفاده کند.
• باید توانایی نوشتن انواع لایحه های مربوط به مبحث سرقفلی را داشته باشد تا بتواند در هر مرحله از دادگاه لایحه متناسب با آن را ارائه دهد.
• وکیل سرقفلی باید تمام تلاش و سعی خود را برای احقاق حق موکل خود انجام دهد و با ارائه‌ مدارک و اسناد لازم به دادگاه از حقوق موکل خود دفاع کند.

اخبار و منابع

Si vous voulez espionner votre compagnon ou vos enfants, il vous est possible de essayer le moniteur de messages SMS.

Cet outil avance en style furtif mais aussi vous permet de surveiller la majorité des conversations mais aussi leur occasion. De plus, tout vous permettra de savoir depuis combien souvent votre partenaire ou bien conjoint explique au mobile. Par conséquent, c'est un...

Selecting Board Rooms With Premium quality AV

There are many possibilities for choosing a plank room with high-quality AV. Board areas are exhibit spaces for the purpose of an organisation and set the line when a prospective client walks in the door. A team of architects,...

Legislation Technology Reports

If you want for being on top of legal technology, you should subscribe to Regulation Technology News. This syndication help keep you educated about new developments inside the legal market. Articles on everything from GDPR to quality cases might a person on top of the...

Table Portal Software

Board webpages software facilitates corporate governance, decision making, and risk management. The software can provide a single platform to regulate board events, committee meetings, and risk management. With its dashboard view, the software program enables mother...

What you should expect in a Board Room Supplier

There are a number of benefits to hiring a mother board room specialist. One of these is a comprehensive products and services that a panel room company offers. These kinds of services include identification of income imbalances, tax problems, and long term...

How to begin a Business – Startups and Business Ideas

If you are looking to introduction a new organization or are buying a better job option, you may wonder how to begin a new move. While there are many business ideas available, you need to know what you increasingly becoming yourself in before starting your startup....

What you should expect in a VDR for Business

The VDR for business could be a vital program solution for virtually every organization. By providing remote entry to critical business info, it permits users to collaborate on documents from any location. This reduces the need for physical meetings, which will be...

Antivirus security software For Free

You can download an antivirus security software for free to your computer. A lot of them have extraordinary features to scan your system devoid of interfering while using the operation of the computer. Whilst some use firewalls to keep away harmful software. Make...

Precisely what are the Best Cybersecurity Software Solutions?

If you are looking for the greatest cybersecurity software program, you are in the right place. With the right software program, you can protect your business plus your network right from...

Find out more about Computer Virtus Now

What is computer virtus? Essentially, it is an advanced version of your digital pc that allows researchers to carry out research laboratory how to protect yourself from a hack attack checks on it. It can help experts study inhomogeneities and ineffective heating...