مصوبه شورای عالی آب در مورد زاینده رود سلامت نیوز: مصوبه شورای عالی آب در مورد زاینده رود

سلامت نیوز:نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی آب در اصفهان عدم توزیع عادلانه است، گفت: پرداخت پول فقط بابت خسارت است و مشکل کشاورزان را حل نمی‌کند.
عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به تداوم اعتراض کشاورزان اصفهانی به موضوع بسته شدن زاینده رود برای کشاورزی اظهار داشت: مشکل اصلی، عدم توزیع عادلانه آب است، اگر مصوبات شورای عالی آب اجرا شود قطعا کشاورزان به حق شان می‌رسند و راضی خواهند بود.

وی افزود: پرداخت پول فقط بابت خسارت است و مشکل آنها را حل نمی‌کند، باید به گونه‌ای آب را مدیریت کنند که کشاورزان به سهم و حقابه خود دست یابند.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبیعی است که وقتی بارش کم می‌شود حجم آب سدها نیز کاهش می‌یابد، در این صورت باید توزیع عادلانه باشد و آب طوری تقسیم شود که کسی از آن محروم نشود. ممکن است سهم آب کاهش یابد ولی نباید قطع شود.

وی یادآور شد: اگر منابع آبی وجود داشته باشد ارسال به دیگر شهرها فقط برای مصرف شرب درست است ولی اینکه منابع آبی وجود ندارد و همین میزان محدود آب را نیز به دیگر شهرها و برای مصرف غیر شرب بفرستیم عاقلانه نیست، باید این موضوع بررسی شود تا حق کسانی که در منطقه هستند تضییع نشود.

سلامت نیوز: مصوبه شورای عالی آب در مورد زاینده رود اجرا نشده است

رفتن به نوارابزار