مدیر کل زندانهای استان مازندران از پرداخت وام خوداشتغالی به ۱۵۲ نفر از زندانیان آزاد شده در سطح استان خبر داد.

اداره کل زندان‌های استان مازندران علی اکبر غفاریان، مدیرکل زندان‌های مازندران گفت: کاهش ضریب وقوع تکرار جرم و جامعه پذیری مددجویان از دغدغه های اصلی سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه است.
وی افزود: تأسیس مرکز مراقبت بعد از خروج در سال ۱۳۷۸ با هدف تحقق سیاست‌های آرمانی سازمان زندان‌ها انجام شد که نقش مهمی در جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان داشت.
غفاریان تصریح کرد: برنامه‌های مراقبت بعد از خروج با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت ریشه کنی فقر در جامعه و به منظور حمایت مادی و معنوی و نیز هدایت مددجویان به سمت زندگی شرافتمندانه انجام می‌شود.
وی افزود: مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندان‌های استان مازندران در ۹ ماهه اول سال جاری به ۱۵۲ نفر از مددجویان آزاد شده واجد شرایط تسهیلات و وام خوداشتغالی و به ۲ هزار و ۱۲۰ نفر خدمات مددکاری و مشاوره‌ای اعطا کرده است.
مدیرکل زندان‌های مازندران اظهار کرد: به ۴۰ نفر از مددجویان آزاد شده از سوی صندوق کارآفرینی امید به مبلغ ۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد و ۲۰ نفر نیز از بانک قرض الحسنه مهر ایران مبلغ ۴ میلیارد ریال وام خود اشتغالی دریافت کردند.
وی افزود: به ۴۳ نفر از خانواده های مددجویان واجد شرایط از سوی انجمن حمایت از زندانیان کمکهای بلاعوض به مبلغ ۱۱۷ میلیون ریال اهدا شد.
غفاریان هدف از ارائه خدمات و تسهیلات به زندانیان آزاد شده را جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان و کمک به کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان عنوان کرد.
وی تصریح کرد، جامعه پذیری و تغییر نگرش جامعه نسبت به زندانیان همواره یکی از دغدغه های بزرگ قوه قضاییه به ویژه سازمان زندانها بوده و هست.
لازم به ذکر است: اکثر زندانیان پس از آزادی در ارتباط با جامعه با مشکل عدیده روبرو هستند و نیاز به کمک و همیاری دارند تا به خودباروی رسیده و در مسیر درست زندگی گام بردارند.

رفتن به نوارابزار