قوه قضائیه در حوزه فناوری اطلاعات

سورنا ستاری در حاشیه نشست نخبگانی فناوری اطلاعات در قوه قضائیه که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد وی گفت : شرکت های دانش بنیان و برخی استارت آپ ها توانسته اند ساختار خدمات را در کشور تغییر دهند و امروز با استقبال مردم از این شرکت ها مواجه ایم و این تشنگی جامعه را نشان می دهد که تمایل دارد به این شیوه خدمات را دریافت کند.
وی گفت: قوه قضائیه هم در حوزه فناوری اطلاعات حرکتی جدی آغاز کرده است و فناوری های جدید را هم در بحث خدمات وارد کرده و هم از توانمندی های شرکت های دانش بنیان در بیرون قوه قضائیه و در بخش خصوصی استفاده کرده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: در این معاونت برای ما خیلی مهم است که از این شرکت ها حمایت و تشویق کنیم تا با این سبک ، خدمات جدید را ارائه کنند.
ستاری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای رفع محدودیت برخی استارت آپ ها چه انتظاری از قوه قضائیه دارید؟ گفت: محدودیت هایی در این حوزه داریم که باید میان دو قوه حل شود و هنوز این هماهنگی ها کامل نیست و تلاش ما در قوه مجریه این است که این محدودیت ها کاهش یابد.
وی افزود: در دنیا همیشه این مشکلات بوده است به این معنا که هر کجا استارت آپ ها آغاز به کار کردند یکی از مسائل بزرگشان محدودیت های قانونی بود که قابل حل است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ­در این بخش باید با قوه قضائیه نزدیک تر کار کنیم و هماهنگی ها صورت بگیرد.
رفتن به نوارابزار