طرح الزام قوه قضاییه به اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی اعلام وصول شد

تهران-ایرنا-طرح الزام قوه قضاییه به اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی در جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه در جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی موارد طرح ها و لوایح اعلام وصولی را قرائت کرد و گفت: طرح حذف تبصره ۲ ماده ۴ قانون اصلاح برخی مواد مقررات پزشکی، دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی و طرح یک فوریتی الزام قوه قضاییه به اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی اعلام وصول می شود.
در اصل ۴۹ قانون اساسی آمده است:‌ دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوء استفاده از موقوفات، سوء استفاده از مقاطع‌کاری‌ها و معاملات دولتی، فروش زمین‌های موات و مباحات اصلی دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع‌ را گرفته و به صاحبان حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت‌المال بدهد این‌ حکم باید با رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود.
عضو هیات رییسه مجلس از دیگر موارد اعلام وصولی را تقاضای استرداد طرح الحاق یک ماده به قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور به دلیل پس گرفتن امضای تعدادی از نمایندگان بیان کرد.

رفتن به نوارابزار