طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از ارجاع طرح استیضاح وزیر نفت به کمیسیون انرژی خبر داد.

  به گزارش فانوس، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت از سوی هیئت‌رئیسه پارلمان برای بررسی به کمیسیون انرژی واصل شد، گفت: وزیر نفت باید در روزهای آینده برای پاسخگویی به نمایندگان در این کمیسیون حضور پیدا کند.
  وی با بیان اینکه محور این استیضاح جریمه ۱۸ میلیارد دلاری کشورمان بابت قرار داد کرسنت است، ادامه داد: برخلاف ادعای برخی که معتقدند این اتفاق رخ نداده حکم از سوی محاکم بین‌المللی صادر شده و در حال اجرا شدن است.
 • نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: محاکم بین‌المللی با استناد به این موضوع که چرا فردی به مانند زنگنه و برخی از معاونان وی پس از ماجرای فساد در قرار داد کرسنت دوباره بر مسند وزارت نفت قرار گرفته‌اند.
 • عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت:مستنداتی به دست نمایندگان خواستار استیضاح زنگنه رسیده است که ان‌شاالله زمانی که وزیر نفت به مجلس آمد آنها را اعلام خواهیم کرد.

  به گزارش تسنیم، طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری با ۱۵ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شده بود.

  منبع: تسنیم

  رفتن به نوارابزار