سرمایه قوه قضائیه و قضات،کارکنان دستگاه قضایی

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: برداشت‌های غیرمنصفانه از فرمایشات ریاست قوه قضائیه و انعکاس وسیع خبری و هجمه به قضات و جایگاه و منزلت امر قضاء اتفاق نامیمونی است که در جریان می‌باشد و به اساس عدالت در کشور لطمه وارد می‌کند.

یدالله موحد در جلسه با قضات دادگاه تجدید نظر استان کرمان ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه فجر، اظهار کرد: دستگاه قضایی کشور مقتدر و مستقل با مظاهر فساد در هر موقعیت واکنش قاطعانه نشان خواهد داد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه در اسلام و حکومت اسلامی قضاوت از جایگاه بالایی برخوردار است، گفت: بزرگترین سرمایه قوه قضائیه  قضات و کارکنان دستگاه قضایی می‌باشند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان تصریح کرد: طی چندین سال گذشته شاهد کمترین تخلف از سوی قضات شریف استان کرمان بوده‌ایم و مسئولان قضائی نیز همواره قدردان خدمات این قشر شریف جامعه هستند.

وی به هجمه های سنگین دشمنان و معاندان نظام علیه قوه قضائیه طی چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: بحمدالله علیرغم همه‌ این تهدیدات و فشارها قضات شجاع، بصیر و آگاه استان کرمان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب گام برداشته‌اند و لحظه‌ای از سر آرمان‌ها و اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کوتاه نیامده‌اند.

وی افزود: قضات در دستگاه قضایی نمایندگان مقام عظمای ولایت هستند که با تعامل با سایر مسئولین و رعایت استقلال جایگاه قضا و قضاوت در مسیر اجرای عدالت گام برمی دارند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به اینکه اجرای عدالت و ایجاد امنیت همواره در دستور کار قضات قرار دارد، افزود: ما هیچ گاه نمی توانیم خدمات و زحمات شبانه روزی این قشر زحمت کش را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه قضات و کارکنان اداری دادگستری استان کرمان از خدوم ترین اقشار جامعه هستند، گفت: رسیدگی سالانه به بیش از ۶۴۰ هزار پرونده و پاسخگویی روزانه به بیش از ۲۸ هزار مراجعه کننده نشان دهنده کار جهادی قضات و کارکنان اداری دادگستری استان کرمان می‌باشد.

وی به آیات و روایات مربوط به اهمیت مسئله قضاء اشاره کرد و گفت:همانطور که مکررا در فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب آمده است،مساله قضاوت یک مساله بسیار خطیری است.

رفتن به نوارابزار