رئیس کل دادگستری تهران قرآن اگر در کنار اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) قرار نگیرد وسیله هدایت نخواهد بود.

قرآن وسیله هدایت است

رئیس کل دادگستری تهران گفت: قرآن اگر در کنار اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) قرار نگیرد وسیله هدایت نخواهد بود.

رئیس کل دادگستری تهران در افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سه شنبه در هتل المپیک تهران با حضور برگزیدگان استانی کارکنان قوه قضائیه و خانواده‌های آنان برگزار شد ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات قران اظهار کردند :

خدا را بر این توفیق و بر حضور شما در این محفل قرآنی شاکریم، قرآنی که سند جامع و چشم‌انداز جاوید زندگی در همه جوامع بشری است.

قرآن نقشه راه برای همه رهروان و رهجویان در هرکجا و هر زمان است، این نقشه راه تنها برای مسلمانان و مومنان طراحی نشده بلکه برای تمام جوامع بشری است؛ چراکه شاهدیم تمام خطاب‌های قرآنی یا ایهاالناس است و همه جامعه بشری را مورد خطاب قرار داده است.

و در ادامه گفتند : تمام اهداف تربیتی، انسانی، مادی و معنوی نزول قرآن در یک جمله جمع است، بیرون بردن انسان از ظلمت‌ها به نور، از ظلمت ستم به نور عدالت، از ظلمت فساد به نور صلاح، از ظلمت تفرقه و نفاق به نور وحدت و این کتاب، کتاب خداست.

ما کتاب زیاد داریم، اما فرق بین این کتاب‌ و کلام دیگر کتب و دیگر سخنات به مانند فرق بین خدا و بندگان است؛ همانقدر که خدا در برابر انسان بزرگ است، باید بین قرآن و سایر کتب فاصله و فرق قائل شویم.این کتاب بر پیامبر(ص) نازل شد تا او مردم را به سوی نور هدایت کند.

قرآن در کنار اهل بیت(ع ) و پیامبر(ص) وسیله هدایت است.

جهان بشریت به همان اندازه که نیازمند کلام خدا و سند راهبردی و هدایت است، نیازمند هادیان و راهنمایانی است که بشریت را به نور قرآن رهنمون سازند. امیدوارم بتوانیم به برکت قرآن و این محفل در این مسیر قدم برداریم.

رفتن به نوارابزار