دغدغه اصلی مددجویان در سازمان زندانها

 مدیر کل زندانهای استان مازندران گفت : کاهش ضریب وقوع تکرار جرم و جامعه پذیری مددجویان یکی از دغدغه های اصلی سازمان زندانها و قوه قضاییه است که اختصاص تسهیلات خود اشتغالی به زندانیان برای فعالیت اقتصادی در همین مسیر است

روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران علی اکبر غفاریان افزود : تأسیس مرکز ‘مراقبت بعد از خروج ‘ هم با هدف تحقق این سیاست انجام شد که نقش مهمی در جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان داشت .
مدیر کل زندانهای استان مازندران تصریح کرد : این برنامه ها با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت ریشه کنی فقر در جامعه و به منظور حمایت مادی و معنوی و نیز هدایت مددجویان به سمت زندگی شرافتمندانه انجام می شود .
غفاریان گفت : مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهای استان مازندران در ۹ ماهه سال جاری به ۱۵۲ نفر از مددجویان آزاد شده واجد شرایط تسهیلات و وام خود اشتغالی تخصیص داد .
وی همچنین اضافه کرد : در همین راستا به بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از زندانیان خدمات مددکاری و مشاوره ای ارائه شد و به ۴۰ نفر از مددجویان آزاد شده از سوی صندوق کارآفرینی امید هم به مبلغ ۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد .
علاوه بر این غفاریان از برخورداری ۲۰ نفر زندانی آزاد شده از تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی به مبلغ بیش از چهار میلیارد ریال خبر داد .
کمک ۱۱۷ میلیون ریالی خیرین به زندانیان آزاد شده
مدیرکل زندانهای استان مازندران در ادامه افزود : به ۴۳ نفر از خانواده های مددجویان واجد شرایط از سوی انجمن حمایت از زندانیان کمکهای بلاعوض به مبلغ ۱۱۷ میلیون ریال اعطاء شد .
وی تصریح کرد : جامعه پذیری و تغییر نگرش جامعه نسبت به زندانیان همواره یکی از دغدغه های بزرگ قوه قضاییه بخصوص سازمان زندانها بوده و هست که در این مسیر خیرین و مردم عادی بسیار موثر هستند .
غفاریان افزود : مهمترین دغدغه اکثر زندانیان پس از آزادی ، ارتباط با جامعه و بازگشت به جامعه است در این مسیر نیاز به کمک و همیاری دارند تا به خودباوری رسیده و در مسیر درست زندگی گام بردارند.
استان مازندران دارای ۱۲زندان ، ۲ زندان باز و ۹ بازداشگاه است و بنابر امارها حدود ۹ هزار نفر در این زندانها زندانی هستند.

رفتن به نوارابزار