درخواست یک اعدامی از رئیس قوه قضائیه/ خواهش می کنم پرونده را ..

وکیل ملت: یکی از محکومان به اعدام از رئیس قوه قضائیه خواست تا دوباره پرونده او مطالعه و بررسی شود.

اوایل ماه مبارک رمضان بود که یکی از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج که اهل ماسوله است با تلفن همراه من تماس گرفت.

 

ماجرای این زندانی از این قرار بود که او پس از طلاق از همسر اولش با زن دیگری آشنا می شود. این آشنایی از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ با نامزدی ادامه می یابد تا اینکه در سال ۸۹ ازدواج می کنند. می گوید: ازدواج دوم او بسیار بهتر از ازدواج اول بود و انگار زندگی به رویش پنجره جدیدی باز کرده بود. اما زندگی جدید این مرد نگون بخت فقط ۱۰۰۰ روز دوام آورد و همسرش به گفته قاضی پرونده به قتل رسید!

 

به گفته این زندانی یک روز همسرش در حال تمیز کردن آشپزخانه بوده که به دلیل استفاده از اسید برای شستشوی زمین دستمالی به دهان و بینی خود می بندد اما اسید به قدری قوی بوده که موجب استشمام و مرگ همسرش می شود. این زندانی مدعی است که در پرونده مرگ همسرش آمده است که پزشکی قانونی ابتدا علت مرگ را نامشخص اعلام کرده و گفته که آثار کبودی یا ضرب و شتم و دفاع دیده نشده است.

 

همه چی عادی بود تا اینکه پس از ۶ ماه از مرگ همسر او را احضار و به جرم قتل بازداشت می کنند. این زندانی می گوید: حکم پرونده در نهایت بر اساس علم قاضی قربانزاده در دادگاه کیفری تهران قصاص عنوان شده است. این زندانی می گوید: همسر سابق من با خانواده همسر دومم مرتبط شده و این بلا را سر من آورده است. حالا خانواده شاکی می گوید باید یک میلیارد تومان بدهید تا رضایت بدهیم که واقعا حق نیست.

 

این زندانی محبوس در زندان رجایی شهر می گوید: به خدا دارم در زندان دق می کنم … چون بی گناهم. الان حدود ۳ سال در زندانم و به زودی حکم اعدام من اجرا می شود.

 

این زندانی می گوید وکیل دیر گرفتم برای همین دیگر کار از کار گذشته است. از رئیس قوه قضائیه می خواهم دستور بررسی مجدد پرونده را بدهد چون من بی گناهم و همسرم را به قتل نرسانده ام.

رفتن به نوارابزار