دانشجویان ایرانی برای حل مشکلشان به قوه قضاییه هند مراجعه کنند

رایزنی علمی کشورمان در هند طی اطلاعیه‌ای از دانشجویان ایرانی که برای ادامه تحصیل در هند با مشکل مواجه شده اند خواست برای روشن شدن وضعیت خود از طریق قوه قضاییه این کشور اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این اطلاعیه آمده است: همانطور که قبلا هم گفته شد، در ملاقات اخیر انجام شده با وزارت امور خارجه هند، (بخش کنسولی و سیاسی این وزارتخانه) توصیه کردند که افراد از طریق قوه قضائیه هند جهت پیگیری و روشن شدن موضوع تحصیلی خود اقدام کنند.

وزارت امور خارجه هند، اعلام کرد: در صورت وجود مدارک قانونی و مثبت بابت هزینه شهریه پرداختی، نسبت به باز پس گیری آن همکاری و مساعدت خواهد کرد.

همچنین در صورت تایید و اخذ مجوز حضور خارجی‌ها در آزمون نیت در سال ۲۰۱۷ و لزوم آن به عنوان شرط ورود به دانشگاه توسط وزارت بهداشت هند و تایید هیئت دولت و مقامات قضایی هند، چنانچه افرادی تمایل داشته باشند تا در امتحان نیت ۲۰۱۷ شرکت کنند، لازم است اسامی خود را به رایزن علمی هند ارسال کنند تا با هماهنگی سفارت، در صورت مساعدت وزارت امور خارجه هند، با تمهیداتی بتوانند ویزای خود را تمدید کنند و بتوانند در تاریخی که برای آزمون اعلام خواهد شد، شرکت کنند.

رفتن به نوارابزار