حضور روحانی در حرم مطهر امام خمینی (ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا

تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان ریئس‌جمهور  آقای روحانی و اعضای هیئت دولت

امروز صبح در حرم مطهر امام خمینی (ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا ( سلام الله علیها )
رئیس جمهور  : ضمن تسلیت ایام فاطمیه به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: چهل سال پیش و در چنین روزی کسی تصور نمی کرد که یک نهضت انقلابی و دینی در کشور به پیروزی برسد و یک رژیم تا دندان مسلح را بتوان سرنگون کرد و مردم می توانند بر سرنوشت خود مسلط شوند.در کنار مردی هستیم که به ما جرأت ایستادگی دربرابر استکبار داداو به ما یاد داد که به فکر محرومان و مستضعفان باشیم.

وی افزود : رژیم گذشته روزهایی که جام به جام اربابان می زنند و به عواطف فرهنگی و دینی مردم احترام نمی کردند و ایران با حاکمیت خود را جزیره ثبات می نامیدند، هرگز فکر نمی کردند در چنین روزهایی، آن یار سفر کرده مردم پس از سال ها تبعید در ترکیه، عراق و فرانسه به کشور بازگشته و ظرف ۱۰ روز با فداکاری و قدرت مردم آن نظام را سرنگون می سازد.
رییس جمهور گفت: امام می دانست آن کسی که قرار بود، پادشاه مشروعه مردم باشد، به حاکمیت تبدیل شد و آن ها قدرت را دست گرفته و همه موانع را از پیش پای خود برداشته بودند. و در ادامه گفتند همه آن هایی که در مسئولیت کشوری و لشکری بودند، جز اطاعت از شاه وظیفه دیگر نداشتند، امام به کمک مردم حکومت مردم سالاری در پناه اسلامیت به وجود آورد.
رفتن به نوارابزار