جریمه غایبین خدمت سربازی مشخص شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای این کمیسیون در جلسه امروز – شنبه – جریمه غیبت مشمولین خدمت سربازی را مشخص کردند.

به گزارش جماران، علی اصغر یوسف‌نژاد در نشست خبری با تشریح مصوبات امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ کل کشور افزود: کمیسیون تلفیق بودجه تاکنون ۶ جلسه برای بررسی لایحه بودجه سال آینده تشکیل داده است.
وی افزود: شرایط غیبت مشمولان خدمت سربازی در جلسه امروز این کمیسیون تقریبا مشابه سال ۹۶ است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون تلفیق جریمه غایبین خدمت سربازی برای صدور کارت معافیت برای افراد زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان، فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان تعیین شد.
وسف نژاد تصریح کرد: همچنین دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرپزشکی ۴۰میلیون تومان و دکترای تخصصی علوم پزشکی و بالاتر ۵۰ تومان تعیین شد.
یوسف نژاد ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق به ازای هر سال غیبت مازاد بر ۸ سال ۱۰ درصد مازاد بر جریمه پایه اضافه می‌شود. همچنین برای مشمولان متأهل ۵ درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند ۵ درصد مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.
وی همچنین گفت: فرزندان مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۷۰ درصد تخفیف دارند و تا پایان سال ۹۷ به صورت نقد و اقساط می‌توانند مبلغ جریمه را پرداخت کنند و پس از تسویه کارت آنها صادر می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس همچنین اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق درآمدهای مربوط به خدمات زمین‌شناسی، اکتشافات و خدمات آزمایشگاهی زمین‌شناسی اختصاصی محسوب می‌شود.
یوسف نژاد بیان کرد: بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق صندوق بازنشستگی فولاد در ۵۵ درصد از سود شرکت دخانیات سهم دارد و صد درصد سود مربوط به صندوق بازنشستگی به حساب صندوق بازمی‌گردد و هر سال در جهت حقوق و درمان بازنشستگان فولاد مصرف می‌شود.
نماینده مردم ساری در مجلس گفت: واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی به کمیته امداد و بهزیستی در سال ۹۷ از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ است.
یوسف نژاد درباره مصوبات این کمیسیون درباره هدفمندی یارانه‌ها افزود: پیش از این کمیته تخصصی به منظور بررسی هدفمندی یارانه‌ها تشکیل شد و پیشنهاد خود را به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه کرد.
وی اضافه کرد: در جلسه امروز نمایندگان دولت، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌ها حضور داشتند و نظرات خود را در مورد هدفمندی یارانه ها اعلام کردند.
وی با یادآوری این که پیشنهاد دولت درباره میزان درآمد حاصل از اصلاح حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها ۳۷ هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: از مبلغ ۳۷ هزار میلیارد تومان ۲۳ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانوارها پرداخت می‌شود که البته این رقم نسبت به سال گذشته کاهش داشته لذا مشخص است که دولت قصد دارد ۳۳ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف کند لذا امروز در جلسه این کمیسیون درمورد پیشنهاد دولت و کمیته اظهارنظر شد و نمایندگان در حال حاضر این موضوع را بررسی می‌کنند و به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ داده می‌شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس همچنین گفت: در حال حاضر ۷۶ میلیون نفر یارانه‌بگیر در کشور وجود دارد، باید مشخص شود حذف این ۳۳ میلیون نفر به چه طریق است ؟
یوسف نژاد ادامه داد: کمیته هدفمندی یارانه‌های کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ بحث جمع‌بندی آمار و ارقام و مستندات و عملکرد سال های گذشته را انجام داده و نتیجه آن را به کمیسیون ارائه داده است.
وی افزود: در بحث هدفمندی یارانه‌ها با توجه به این که موضوع درآمد_هزینه است، واقع‌بینی در کسب درآمد بسیار مهم است لذا باید میزان پیش‌بینی درآمدها به واقعیت‌ها بازگردد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس تاکید کرد: از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکنون ۲۷۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده که رقم بزرگ و قابل توجهی است، امسال نیز این رقم حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود لذا باید اطمینان کامل نسبت به کسب درآمد داشته باشیم.
یوسف نژاد افزود: ۹ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۳۹۳ نفر یارانه بگیر تا آبان سال ۹۶ در کشور وجود داشته است، این رقم در اسفند سال ۹۵، ۷۵ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۵۱۴ نفر بوده است که طی این ۸ ماه به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده و باید به این سوال که چگونه به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده پاسخ داده شود.
وی در تشریح چگونگی افزایش تعداد یارانه‌بگیران افزود: از اسفند تا آبان حدود ۹۸۰ هزار نفر متولد شده‌اند و اعتراض ۱۱۲ هزار نفر از افرادی که از لیست یارانه‌بگیران حذف شده بودند مورد قبول واقع شد که به این ترتیب به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده است.
وی گفت: ۸ ماهه نخست سال ۹۶ حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است، این رقم تا پایان سال ۳۳ هزار میلیارد تومان می‌شود.
نماینده مردم ساری در مجلس افزود: بر اساس ماده ۷۹ برنامه ششم توسعه یارانه پرداختی به مددجویان افزایش داشته است که باید از محل هدفمندی این افزایش پرداخت شود، به یک خانواده ۵ نفره تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی باید ۶۹۰ هزار تومان پرداخت شود.
یوسف نژاد خاطرنشان کرد: اطمینان‌بخشی از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها برای کمیسیون تلفیق مهم بوده و باید به واقعیت‌های این ارقام رسید.
وی تصریح کرد: بخشی از درآمدهای تبصره ۱۴ یعنی هدفمندی یارانه‌ها به تبصره ۱۸ یعنی اصلاح قیمت حامل‌های انرژی بازمی‌گردد که باید بهترین تصمیم اخذ شود که به مصلحت مردم باشد.

رفتن به نوارابزار