افزایش قبض آب و برق در خوزستان به علت ریزگردهای

رئیس انجمن از حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان با بیان اینکه مصرف آب مردم خوزستان به علت معضل ریزگردها دو تا سه برابر بیشتر شده است خواستار محاسبه قبوض آب و برق خوزستان با تعرفه دوازده ماه گرمسیری شد.

علی‌محمد رحمانی‌زاده : با تصویب قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در مجلس شورای اسلامی در سال ۸۸ و سپس تأیید آن توسط هیات دولت، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و دادگستری، مأمور اجرای این قانون شدند.

رئیس انجمن از حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان، قوانین این انجمن را همسو را منشور حقوق شهروندی دانست و با اعلام آمادگی این انجمن برای همکاری در جهت اجرای این منشور افزود: با توجه به فراهم بودن ساختارها می‌توان منشور حقوق شهروندی را از طریق انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اجرایی کرد.

رحمانی‌زاده خطاب به دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی : ظاهرا بنا است پس از عید نوروز سال ۹۷، تعرفه قبوض آب و برق افزایش یابد. با توجه به معضل ریزگردها، مصرف آب در استان خوزستان دو تا سه برابر بیشتر است و بنابراین می‌خواهیم که در محاسبه قبوض آب و برق خوزستان، دوازده ماه سال به صورت گرمسیری لحاظ شود.

با توجه به کمبود متخصص ریه در استان خوزستان : در این شرایط به دلیل کمبود پزشک متخصص ریه، گاهی مردم تا شش ساعت در مطب‌ها باید منتظر بمانند و متأسفانه برخی از پتروشیمی‌ها نیز برای دفع پساب خود از دستگاه زباله‌سوز استفاده نمی‌کنند.

رئیس انجمن از حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان با گلایه از شهرداری اهواز گفت: از شهرداری اهواز می‌خواهیم که مشکلات پارکینگ‌های سطح شهر به ویژه خیابان‌های سلمان فارسی را حل کند چرا که مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان ایجاد کرده است.

رفتن به نوارابزار