تایید عدم مغایریت ۷۳ مصوبه دولت با قوانین از سوی هیات بررسی و تطبیق مصوبات مجلس

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از تایید عدم مغایریت ۷۳ مصوبه دولت یازدهم با قوانین از سوی هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا،  حسینعلی امیری افزود: آقای لاریجانی رئیس  مجلس شورای اسلامی اخیرا در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس جمهور عدم مغایرت همه ۷۳ مصوبه دولت را با قوانین تایید کرده است. این مصوبات طی سه ماه گذشته در هیات وزیران تصویب و بر اساس قانون نحوه اجرای اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای بررسی و اعلام نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات، به مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور  بر ضرورت قانون‌گرایی و توجه به قوانین بالادستی در بررسی و تصویب آیین‌نامه‌ها و سایر مصوبات هیات وزیران، خوشبختانه در دولت تدبیر و امید، تعداد انگشت شماری از مصوبات مغایر با قوانین تشخیص داده شده است. در حالی که در گذشته همین موضوع نحوه بررسی مصوبات دولت درهیات بررسی و تطبیق، به یکی از موضوعات چالشی تبدیل شده بود و هر ماه تعداد زیادی از مصوبات و آیین‌نامه‌های دولتی به دلیل مغایرت با قوانین ابطال می‌شد.

امیری تصریح کرد: مغایرت آیین‌نامه‌ها و سایر مصوبات دولت با قوانین در بسیاری از موارد باعث معطل ماندن امور در بخش‌های مختلف می‌شود و اقشار مختلف مردم بویژه فعالان اقتصادی را سرگردان می‌کند. انجام کار کارشناسی و رعایت دقیق قوانین و مقررات در بررسی و تصویب آیین‌نامه‌ها و دیگر موضوعات در هیات وزیران و تعامل خوب میان دولت و مجلس باعث می‌شود که امور جاری کشور بهتر و روان‌تر اداره شود، در حالی که در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قوانین باعث معطل ماندن برخی امور و بروز تنش میان دولت و مجلس می‌شد.

رفتن به نوارابزار