برنامه جذب حدود چهار هزار قاضی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، نوروز کهزاری پیش از ظهر امروز در آیین مراسم افتتاح ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان در سخنانی تحریم‌های ظالمانه توسط استکبار جهانی را تحریم‌های بی‌مثل و مانندی عنوان کرد که تا کنون برای هیچ کشوری در جهان اعمال نشده است.

معاون مالی و پشتیبانی قوه قضائیه کشور بیان داشت: ۵۰۰ نفر در خزانه‌داری آمریکا مشغول رصد کردن و اجرایی شدن تحریم‌ها علیه نظام اسلامی هستند که ما هم تاکنون نشان دادیم تحریم‌ها با حفظ استقلال خود تاثیری نخواهد گذاشت.

    وی افزود: با تولید و مصرف کالاهای ایرانی مقابله با کالاهای خارجی کنیم و در قوه قضائیه هم موظف هستیم فقط از کالاهای ایرانی خریداری شود و امروز راه مقابله با دشمن تحریم کالاهای خارجی است، همانطور که خیلی از کشورهایی که به پیروزی اقتصادی رسیدند فقط توجهشان به تولیدات کشورشان بود.

کهزاری در خصوص کمبودهای ساختمانی قوه قضائیه و نیروی انسانی و قضات در استان هم گفت: بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای ساختمانی باید در استان کرمان ساخته تا کمبودها برطرف شود و طرح ما نیز آغاز و اتمام طرح‌های ساختمانی طی دو سال است و منابع اعتباری و کمبودها باید برطرف شود.

معاون مالی، پشتیبانی و اداری قوه قضائیه عنوان کرد: کمبود نیروی انسانی هم بر اساس منابع مالی که دولت و مجلس اختصاص می دهند برطرف می‌شود و درصدد جذب ۴ هزار نفر نیروی قاضی هستیم.

رفتن به نوارابزار