امیدوارم قضات ما اگر “فریدون” برادر روسای قوه قضاییه و مقننه هم باشد، این گونه رفتار کنند

سخنگوی دولت با اشاره بازداشت فریدون گفت: “امیدواریم قضات ما بر پایه عدالت رفتار کنند و وقتی برادر رییس جمهور را مورد بازحویی و تخقیق قرار می‌دهند موجب قوت ماست که اگر برادر روسای قوه قضاییه و مقننه باشند هم این گونه رفتار می‌کنند، چون قوه قضائیه ما مستقل است.”
محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره احضار برادر رییس جمهور گفت: از سال‌های قبل مطالبی را پیرامون آقای فریدون مطرح می‌کردند، چون رییس جمهور به تمکین قانون معتقد هستند ایشان (حسین فریدون) هم برای پاسخ گویی به مراجع می‌کردند، در آخرین مرحله قراری را صادر کردند که رقم بالایی بود و در آن وقت شب امکان محیا کردن نبود که با کمک دوستان ایشان خانه‌های این افراد وثیقه قرار گرفت و مبلغ وثیقه تامین شد.

او خاطر نشان کرد: امیدواریم قضات ما بر پایه عدالت رفتار کنند و وقتی برادر رییس جمهور را مورد بازحویی و تخقیق قرار می‌دهند موجب قوت ماست که اگر برادر روسای قوه قضاییه و مقننه باشند هم این گونه رفتار می‌کنند، چون قوه قضائیه ما مستقل است.

سخنگو دولت ادامه داد: ممکن است سوال شود این چه عددی برای وثیقه است از من سوال نکنید از کسی که قرار صادر کرده است بپرسید.

او خاطر نشان کرد: دولت به قوه قضاییه احترام می‌گذارد. اینکه فرد سالمی هنگام بازجویی این گونه می‌شود باید از مسئولان سوال شود. ما اعتماد و اطمینان به قوه قضاییه داریم و امیدوارم با نگرش سیاسی به مساله ورود نکنند.

نوبخت افزود: باید مراحل پیگیری مشخص شود تا افراد بدانند که چه باید انجام دهند تا این گونه سلامتی خود را از دست ندهند.

رفتن به نوارابزار