اعتراضات مردمی به‌خاطر مشکلات معیشتی طبیعی است

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام رضا سالاری، امام جمعه عنبرآباد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: ملت انقلابی ایران و مردم عنبرآباد از قوه قضاییه و دستگاه‌های امنیتی درخواست دارند با عاملان حتک حرمت پرچم ایران و قاتلان مردم بی‌دفاع برخورد قانونی شود.
وی افزود: حوادث اخیر که به اغتشاش منجر شد در کشور ایران از ابعاد مختلف قابل برسی است که باید گفت فهم دقیق ماهیت این وقایع به حل مسائل مشکلات کشور از جمله مسدود کردن راه‌های نفوذ بیگانه کمک کرد.
امام جمعه عنبرآباد بیان کرد: اعتراضات مردمی به‌خاطر مشکلات معیشتی طبیعی است که مسئولان جمهوری اسلامی ایران از دولت تا مجلس و قوه قضاییه و همه نهادها صدای اعتراض به حق ملت را شنیده و برای رفع مشکلات تلاش کنند.
حجت‌الاسلام سالاری افزود: بررسی‌ها نشان داد عقبه این آشوب‌ها به دشمنانی چون آمریکا، صهیونیست و آل سعود برمی‌گردد و این مثلث شوم با مشاور پیر خبیث انگلیس بر می‌گردد.
وی گفت: دلیل این نوع تحرکات و مداخله در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا و استعمارگران و منافقان و سلطنت‌طلب‌ها به‌خاطر شکست‌های راهبردی آنها در غرب آسیا و ترس نابودی صهیونیسم و آل سعود بوده است.
امام جمعه عنبرآباد اظهارکرد: دشمنان از رزمندگانی همچون حاج قاسم سلیمانی سیلی خورده‌اند و به‌دنبال انتقام‌گیری هستند اما با تدبیر رهبری، مردم، نیروهای انتظامی و دستگاه‌های امنیتی کشور این امر محقق نشد.
وی تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا با تقویت وحدت، افکار عمومی را نسبت به انقلاب آرام سازیم و این امر با اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم مهار فضای افسارگسیخته مجازی، بستن راه نفوذ در مراکز تصمیم‌ساز کشور و اجرای اقتصاد مقاومتی محقق می شود.
منبع: ستاد اقامه نماز جمعه استان کرمان

رفتن به نوارابزار